Rada Miejska w Hrubieszowie uzupełniła swoje prezydium

AntoniukW ubiegły piątek 27 listopada br. Rada Miejska w Hrubieszowie uzupełniła swoje prezydium (gremium nieformalne, potocznie tak nazywane), które tworzą przewodniczący rady i jego zastępcy. Na wakującą od poprzedniej sesji funkcję wiceprzewodniczącego rady wybrany został Tomasz Wojciech Antoniuk, radny Platformy Obywatelskiej, reprezentujący większość w radzie popierającą burmistrza miasta. Przypominam, że na poprzedniej sesji z funkcji tej zrezygnował Ryszard Wiech, radny Prawa i Sprawiedliwości.

 

Warto zwrócić uwagę, że zaledwie po roku od wyborów samorządowych w składzie prezydium rady zmiany zaszły na wszystkich funkcjach, tj. przewodniczącego rady i wiceprzewodniczących. Ponadto w wyniku przejścia radnej Anny Świstowskiej (do niedawna wiceprzewodniczącej rady z ramienia PIS, a obecnie przewodniczącej rady) do radnych popierających burmistrza miasta, odwołania z funkcji przewodniczącego rady Andrzeja Serafina, radnego PSL oraz rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego rady Ryszarda Wiecha, cały skład prezydium rady tworzą radni z grupy burmistrza, których jest ośmiu. W klubie radnych PIS, który powstał kilka dni temu jest pięcioro radnych, jeden jest radnym PSL oraz jeden z komitetu wyborczego Tadeusza Garaja.

 

Dzisiaj tak naprawdę całą odpowiedzialność za efekty rządzenia w Hrubieszowie wzięła na siebie większość skupiona wokół burmistrza, która ma burmistrza, zastępcę burmistrza, przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, przewodniczących trzech komisji stałych rady oraz sekretarza powiatu. Opozycji tworzonej w większości przez radnych PIS pozostała tylko funkcja przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Prawa i Administracji, którą sprawuje Marian Cisło, radny z komitetu wyborczego Tadeusza Garaja, burmistrza poprzedniej kadencji.

 

Z powyższego wynika, że w samorządzie Hrubieszowa mamy sytuację diametralnie inną niż po wyborach prezydenckich i parlamentarnych w kraju. U nas bowiem w ofensywie jest Platforma Obywatelska, a Prawo i Sprawiedliwość w defensywie.

 

Zastanawiam się na jak długo ?

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=1192

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.