Szczególne kartki świąteczne – czy naprawdę o to nam chodzi ?

Ta les„Najkrótszy program dla prezesa Kaczyńskiego” – podpis pod zdjęciem w brzmieniu dosłownym jak na profilu (zdjęcie skadrowane, bez udostępniającego i adresata)

 

Niektórzy posiadacze profili na facebooku wymieniają się takimi oto zdjęciami (memami), znakomicie przy tym bawiąc się. Widać najwyraźniej, że to ich rajcuje oraz sprawia wrażenie prezentowania postawy „No nareszcie im (nie bardzo wiadomo komu) dowaliłem”.

 

Patrząc na zdjęcie Piłsudskiego, sprofanowane ordynarnymi napisami pomyślałem sobie, że gdyby je zobaczył mój dziadek (ojciec mojej mamy) – legionista, żołnierz Piłsudskiego, uczestnik wojny z bolszewikami 1919 – 1920, osadnik wojskowy na wschodnich kresach, głowa rodziny, którą w lutym 1940 r. wywieziono na Sybir (Irkuck) – to by się zapewne w grobie przewrócił.

 

Myślę, że za tego rodzaju „twórczość” ani pomysłodawcy, ani ci którzy ją rozpowszechniają na swoich profilach, nie mogą się spodziewać poklasku od Prezesa Kaczyńskiego. Nie o takie podpowiedzi i wsparcie zapewne Jarosławowi Kaczyńskiemu chodzi.

 

A o samych autorach i ich pomagierach wolę się nie wypowiadać, ponieważ musiał bym użyć słów niecenzuralnych.

 

Bardzo niecenzuralnych.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=1243

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.