Kolejny marzec z pogodą typowo zimową

Pierwsze dni wiosny astronomicznej i kalendarzowej przywitały nas pogodą typowo zimową, kilkostopniowymi przymrozkami i mrozami (dzisiaj rano w Hrubieszowie miejscami odnotowano nawet – 6 st.) oraz opadami śniegu. Pisząc o tym pewnie znowu narażę się niektórym mądralom, którzy uważają, że jak Kosakowski nie ma o czym pisać albo na więcej go nie stać to zajmuje się pogodą, tak jakby to było coś, co jest dla nas mało ważne.

Okazuje się jednak, że zdaniem wielu znawców tematu nawet dla zachorowań na koronawirusa warunki pogodowe, a szczególnie poziom temperatury powietrza mają duże znaczenie. Niskie temperatury sprzyjają koronowirusowi, a wyższe sprzyjają walce z nim.

Odnosząc się natomiast do faktu pogody zimowej w tegorocznym marcu, której od kilku dni doświadczamy w naszym kraju i na naszym terenie, warto przypomnieć, że nie jest to dla nas jakieś wyjątkowe doświadczenie czy doznanie.

Doświadczyliśmy tego zjawiska w marcu 2018 r., a z informacjami i zdjęciami potwierdzającymi ten fakt możemy zapoznać się TUTAJ  i TUTAJ

Również w latach wcześniejszych mieliśmy doświadczenia z zimą w marcu. Tak było m.in. w latach 2012, 2010, 2009, 2008, 1993. Przeczytać o tym i obejrzeć zdjęcia możemy TUTAJ i TUTAJ

A z obecnej pogody zimowej wyraźnie zadowolony jest mój przyjaciel Rudy.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=13689

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.