Pielęgniarka Karolina – bohaterka raportu Pawła Kapusty

Od  jakiegoś już czasu korciło mnie aby odnieść się do powszechnej wręcz opinii, szczególnie w środowisku służby zdrowia o beznadziejnej wręcz sytuacji w zakresie organizacji w Polsce systemu zabezpieczającego nas przed sytuacjami z jakimi borykamy się dzisiaj, w dobie szalejącego koronawirusa, czyli przed zagrożeniami epidemiologicznymi.

Uderza szczególnie szukanie na siłę wśród klasy politycznej winnych takiego stanu rzeczy, gdy tymczasem wszyscy rządzący od momentu przeobrażeń politycznych w naszym kraju przyłożyli się do tego, że obecnie mamy to co mamy.

Wystarczy tylko sięgnąć do historii zamykania lub wręcz likwidacji oddziałów zakaźnych w szpitalach powiatowych, braku kadr specjalistycznych, czy podnoszone dzisiaj mocno zatrudnienie ratowników medycznych w systemie tzw. „samo zatrudnienia”.

System, który tak naprawdę powinien być utrzymany w stałej gotowości i opłacany za tą gotowość przez budżet, tak naprawdę ad hoc jest organizowany w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Niestety po części w jakiś sposób wszyscy jesteśmy temu winni czemu wyraz daje w sposób bardzo radykalny Karolina, bohaterka raportu Pawła Kapusty, pracująca jako pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii w jednym ze szpitali powiatowych.

W raporcie Pawła Kapusty zamieszczonym dzisiaj na portalu Wirtualnej Polski „Koronawirus. Raport z frontu, dzień czwarty. „Nie nazywajcie mnie dziś bohaterką. To hipokryzja”, czytamy m.in. wypowiedź Karoliny, która musi dać do myślenia, cytuję:

„Gdy protestowałyśmy, całe społeczeństwo miało nas gdzieś. A gdy dziś idę do pracy, ludzie biją mi brawo z balkonu. Krzyczą, że jestem bohaterką. Gratulują. To hipokryzja! Czego wy mi ludzie gratulujecie? Tej pensji? Jeszcze rok temu wielu z was krzyczało, że w dupach nam się przewróciło, bo podwyżek chcemy. Jesteśmy upokorzone przez system, jesteśmy codziennie upokarzane przez zwykłych ludzi. Nienawidzę tej roboty. Przegrałam życie za 3,5 tysiąca. Nienawidzę jej, ale jej nie rzucę. Mam trójkę małych dzieci. Potrzebuję pieniędzy”.

Trudno nie przyznać jej racji. Niestety !

Całość raportu można przeczytać na portalu Wirtualna Polska TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=13701

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.