Wybory na Prezydenta RP 2020 – wyniki na godz. 9,58.

Przez większą część kampanii wyborczej bezapelacyjnym zwycięzcą tegorocznej prezydenckiej kampanii wyborczej wydawał się dotychczasowy Prezydent Andrzej Duda. Tym bardziej, że kampania ta miała dość dziwny, niespotykany dotychczas przebieg i ze względu na pandemię korona wirusa oraz protesty większości komitetów wyborczych odbywa się tak naprawdę nawet nie w dwóch, a trzech turach (10 maja nie doszły do skutku). Sytuację zdecydowanie zmieniła rezygnacja z kandydowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej i zastąpienie jej przez Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta Warszawy.

Jeżeli chodzi o wyniki ogólnopolskie to znamy je na chwilę obecną (godz. 9,58) na podstawie wyników z 99,78 % lokali wyborczych, w których podliczanie głosów już zakończono, a wyniki przekazano do Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiemy, że z wynikiem 43,67 % , I turę wyborów wygrywa Andrzej Duda, drugi jest Rafał Trzaskowski – 30,34 % a na kolejnych miejscach Szymon Hołownia – 13,85 %, Krzysztof Bosak  – 6,75 %, Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,37 % i Robert Biedroń – 2,21%. Pozostali kandydaci uzyskali wyniki poniżej 1 %.

Totalnymi przegranymi tych wyborów są Władysław Kosiniak-Kamysz i Robert Biedroń, któremu przepowiadałem (oczywiście nie wierzono mi jak zawsze) wynik na poziomie wyniku Magdaleny Ogórek (2,38) z poprzednich wyborów prezydenckich w 2015 r. Okazuje się, że może on być jeszcze gorszy.

Wynik ten można skwitować tylko jednym słowem „Kompromitacja”. I to nie tylko kandydata.

Na oficjalne, ostateczne wyniki wyborów musimy jeszcze poczekać. Być może ogłoszone zostaną jeszcze dzisiaj, a być może jutro. Tak wynika z informacji PKW.

Jedno jest już raczej pewne w II turze wyborów 12 lipca br. spotkają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Frekwencja wyborcza w I turze wynosi według ostatniego komunikatu 64,4 %.

O wynikach wyborów także w kolejnych wpisach.

 

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=14148

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.