Zdecydowałem się objąć mandat po radnej powiatu Annie Lecka

Na sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie w dniu 16 czerwca br. z mandatu radnej, w proteście przeciwko zmianom we władzach powiatu oraz sposobie ich przeprowadzenia, zrezygnowała Anna Lecka z listy Komitetu Wyborczego – Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy. Swoją rezygnację potwierdziła na piśmie w dniu 19 czerwca br.

W dniu 26 czerwca br. postanowieniem Nr 91/2020 Komisarz Wyborczy w Zamościu I stwierdził wygaśnięcie mandatu radnej Lecka, a 29 czerwca br. Wojewoda Lubelski postanowienie Komisarza Wyborczego ogłosił w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego pod poz. 3488.

W dniu 1 lipca br. pismem z 27 czerwca 2020 r. Komisarza Wyborczego w Zamościu I zostałem poinformowany o wygaszeniu mandatu Anny Lecka, a w związku z tym, że uzyskałem kolejno największą liczbę głosów z tej samej listy, mam pierwszeństwo do objęcia mandatu radnego (oboje startowaliśmy z listy KWW Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy w Okręgu Nr 1 – miasto Hrubieszów, pani Lecka startując z pierwszego miejsca uzyskała 272 głosy, ja startowałem z ostatniego, piątego miejsca uzyskałem 258 głosów).

Po rozmowach w gronie rodziny, rozmowie z szefem hrubieszowskiej lewicy (chociaż od wielu lat nie jestem członkiem żadnej partii politycznej) oraz rozmowach z członkami stowarzyszenia, którego jestem członkiem, zdecydowałem się mandat radnego objąć o czym oficjalnie poinformowałem Komisarza Wyborczego w dniu dzisiejszym (piątek, 03.07.2020 r.).

Obecnie oczekuję na oficjalne potwierdzenie tego faktu oraz złożenie ślubowania.

We wpisie z 24 października 2018 r. (po wyborach samorządowych) pisałem m.in. „ mandatu radnego nie zdobyłem – zabrakło 15 głosów – ale swoim wynikiem (258 głosów) przyczyniłem się do tego, że mandat zdobyła koleżanka z tej samej listy – Ania Lecka, której życzę owocnej kadencji oraz dobrej współpracy w radzie”. Cały wpis czytaj TUTAJ

Dziękuję Ani z całego serca za jej aktywność w radzie w okresie półtora roku nowej kadencji oraz życzę dalszej aktywności w sferze publicznej, bowiem ogromna wiedza jaką dysponuje może być jeszcze niejednokrotnie przydatna nam wszystkim.

O tym jak zamierzam sprawować swój mandat radnego poinformuję w oświadczeniu jakie zamierzam skierować do mieszkańców powiatu hrubieszowskiego po złożeniu ślubowania radnego.

Kiedy to będzie możliwe zależy od nowego kierownictwa rady powiatu oraz koalicji w radzie, która aktualnie sprawuje władzę samorządową w naszym powiecie.

Czas do ślubowania zamierzam poświęcić na zapoznanie się z aktualnym stanem powiatu i w tym celu chcę odwiedzić przynajmniej część miejscowości powiatu.

A na pewno te na terenie, których zlokalizowane jest np. mienie powiatu lub zaniechane inwestycje powiatowe.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=14178

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.