Jawność obrad rad miejskich i rad powiatów w Polsce

fcis-logoFundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa w okresie od 1 lutego 2014 r. do 30 kwietnia 2014 r. realizowała projekt pod tytułem ,,Jawność obrad rad miejskich i rad powiatów w Polsce”. Celem projektu było ukazanie w skali ogólnopolskiej najlepszych występujących w Polsce praktyk, odnoszących się do jawności funkcjonowania rad miast i rad powiatów, oraz ich komisji. 

 

W ramach projektu badaniem objęto 619 jednostek samorządu terytorialnego w Polsce (wszystkie powiaty, oraz wszystkie gminy miejskie). Zbadane zostały strony BIP, treści statutów oraz inne występujące w samorządach dobre praktyki.

Projekt realizowany był przez Fundację Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa, z siedzibą w Białymstoku w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, w obszarze ,,Kontrola obywatelska”, w ramach dotacji finansowanej ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG), na podstawie umowy zawartej między Fundacją im. Stefana Batorego a Biurem Mechanizmów Finansowych z siedzibą w Brukseli.

Kierownikiem projektu był dr Piotr Sitniewski, a ekspertami współpracującymi dr Julita Sitniewska, dr Jarosław Ruszewski. Stronę projektu współtworzyli Marek Budkiewicz i Maciej Romaniak.

W imieniu kierownika projektu dr Piotra Sitniewskiego zapraszam do odwiedzenia strony projektu http://www.jawnoscsamorzadu.pl, gdzie znajdziecie Państwo mapę interaktywną, oraz raport z realizacji projektu. Warto bowiem zobaczyć jak w badaniach wypadł także nasz powiat i nasze miasto.

Autorzy projektu szczególnie polecają lekturę raportu w zakresie wyników badania stron BIP (cz. I), oraz występujących dobrych praktyk (cz. II).

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=147

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.