W weekend sypnęło pieniążkami dla hrubieszowskich samorządów

W ostatni weekend samorząd miasta Hrubieszowa oraz szpital hrubieszowski dla którego organem założycielskim jest samorząd powiatowy otrzymały dodatkowe środki w postaci dotacji rządowych.

W piątek 27 listopada br. Marta Majewska Burmistrz Miasta poinformowała na facebooku o decyzji Premiera Morawieckiego, przyznającej dofinansowanie jeszcze w 2020 r. budowy basenu kwotą 2.500.000,00 zł. z rezerwy budżetu państwa.

Jest to ważny „zastrzyk” finansowy dla miasta, szczególnie w sytuacji kiedy władze powiatu póki co nie widzą możliwości dofinansowania tej inwestycji.

Za wsparcie władz miasta na etapie ubiegania się o dodatkowe pieniądze na ten cel Pani Burmistrz podziękowała Wicepremierowi Jackowi Sasinowi.

Natomiast w sobotę 29 listopada br. gościł w Hrubieszowie Marcin Romanowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, który podczas briefingu prasowego na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przekazał na ręce Anety Karpiuk Starosty Hrubieszowskiego decyzję i symboliczny czek na kwotę 600.000,00 zł. z Funduszu Sprawiedliwości, stanowiącą dofinansowanie zakupu i organizacji usług tomografu w hrubieszowskim szpitalu.

W briefingu tym brali także udział m.in. Dariusz Gałecki Dyrektor SP ZOZ, Marek Kata Wicestarosta Hrubieszowski, Marcin Zając Przewodniczący Rad Społecznej SP ZOZ oraz Anna Kusiak.  

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=14973

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.