Referendum w sprawie odwołania wójta Gminy Werbkowice zawieszone

W wielu rozmowach przekonywałem, że referendum w sprawie odwołania wójta Gminy Werbkowice Agnieszki Skubis-Rafalskiej zarządzone na dzień 13 grudnia 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa, w tym terminie nie odbędzie się. Nieliczni tylko zgadzali się ze mną.

A jednak okazało się, że to ja miałem rację, bowiem z wczorajszą datą (7 grudnia 2020 r. ukazało się Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Zamościu I zawierające Postanowienie Nr 156/2020 Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 7 grudnia 2020 r. o zawieszeniu głosowania w referendum gminnym w sprawie odwołania Wójta Gminy Werbkowice przed upływem kadencji, zarządzonego postanowieniem Nr 142/2020 Komisarza Wyborczego w Zamościu I z dnia 23 października 2020 r. o przeprowadzeniu referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Werbkowice przed upływem kadencji.

W dniu dzisiejszym (8 grudnia 2020 r.) postanowienie zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego pod poz. 6274, a weszło w życie z dniem jego podpisania tj. 7 grudnia br.

Decyzja ta zdaniem Komisarza Wyborczego została spowodowana  zagrożeniem sanitarno-epidemiologicznym na terenie powiatu hrubieszowskiego spowodowanym dynamicznie rosnącymi przypadkami zakażeń na SARS-CoV-2.

W uzasadnieniu postanowienia Komisarz Wyborczy napisał m.in., że podejmując tą decyzję kierował się poczuciem odpowiedzialności i troską o zdrowie i życie uczestników referendum, członków komisji referendalnych oraz mieszkańców gminy, a nowy termin głosowania w referendum wyznaczony zostanie niezwłocznie po ustaniu przyczyny zawieszenia głosowania i uzyskaniu pozytywnej opinii Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pełna treść obwieszczenia i postanowienia TUTAJ

Sytuacja ta powoduje m.in., że ci którzy już się widzieli w fotelu wójta będą musieli poczekać na lepsze czasy.

Epidemiologiczne oczywiście.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=14986

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.