A jednak budynek byłego hotelu w Przewodowie grozi zawaleniem

Na sesji rady powiatu w dniu 25 września br. zgłosiłem wniosek i prośbę pod adresem pani starosty aby zainteresowała Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego złym stanem budynku byłego hotelu w Przewodowie, zagrażającym bezpieczeństwu ludzi. Mitręga z nadaniem biegu sprawie, którą opisywałem we wcześniejszych wpisach na blogu – z kompletem korespondencji można się zapoznać w zakładce menu „Interpelacje” TUTAJ  – trwała do 2 grudnia br., z którą to datą PINB zawiadomił mnie, że na podstawie dotychczasowych ustaleń, w dniu 01.12.2020 r. zostało wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne, dotyczące stanu technicznego nieużytkowanego budynku administracyjno-socjalnego z częścią hotelową w Przewodowie.

Okazało się więc, że mój wniosek i upór aby sprawą się zająć jednak znalazły potwierdzenie w stanie faktycznym.

Mało tego, sprawa nabrała niezwykłego przyśpieszenia i jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zostałem poinformowany telefonicznie przez mieszkańców Przewodowa, że właściciel obiektu zabezpieczył kratami wejścia do niego, a cały teren ogrodził siatką i oznaczył tablicami informującymi, że zabrania się wstępu na teren posesji osobom nieuprawnionym, a budynek grozi zawaleniem – wstęp wzbroniony.

W dniu dzisiejszym specjalnie odwiedziłem Przewodów aby naocznie przekonać się, że faktycznie tak jest, jak mnie informowano (chociaż co to wiarygodności tej informacji nie miałem najmniejszej wątpliwości).

Przekonałem się. Obiekt przynajmniej został zabezpieczony.

Tylko po co była ta cała przepychanka administracyjna ?

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15052

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.