W prasie lokalnej o nieludzko potraktowanych szczeniakach

We wczorajszym wpisie (czwartek, 07.01.2021 r.) zamieściłem przyjęty na sesji Rady Powiatu w dniu 30 grudnia 2020 r. „Apel Rady Powiatu w Hrubieszowie do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” w sprawie niepodpisywania ustawy w sprawie tzw. „piątki Kaczyńskiego” oraz swoje stanowisko w tej sprawie przekazane na piśmie przewodniczącemu rady powiatu, w którym m.in. napisałem „że przypadki niewłaściwego traktowania zwierząt nie są wcale tak rzadkie”.

Nie chciałem w tym wpisie posługiwać się przykładami, ani też wdawać się w polemikę dotyczącą tej kwestii. Skupiłem się raczej na stronie formalno-prawnej tego apelu oraz kwestii, nie wiadomo dlaczego jego anonimowości.

Moja rozmowa z jednym z czytelników wczorajszego wpisu skłoniła mnie jednak do sięgnięcia do przykładu niewłaściwego potraktowania szczeniaków, który w bieżącym tygodniu opisywała prasa lokalna, a mianowicie:

  • portal „Dziennika Wschodniego” z 3 stycznia br. w artykule autorstwa ask pt. „Zwierzyniec: policja szuka zwyrodnialca, który porzucił w lesie szczeniaki. Jeden nie przeżył.”, czytaj TUTAJ oraz
  • „Tygodnik Zamojski” w pierwszym numerze 2021 r. w artykule „Kto wyrzucił szczeniaki?” w wydaniu papierowym i e-wydaniu „Tygodnika …” oraz zapowiedzi artykułu na portalu „Tygodnika Zamojskiego” TUTAJ 

 Warto zwrócić uwagę, że przypadek ten w świetle przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U. 1997 Nr 111 poz. 724, t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 638) jest traktowany jako przestępstwo zagrożone karą więzienia.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15075

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.