Na budowie hrubieszowskiej pływalni krytej praca wre

Na sesji budżetowej Rady Powiatu w Hrubieszowie w dniu 30 grudnia 2020 r. po wielomiesięcznej dyskusji i kolejnych prośbach Pani Burmistrz Hrubieszowa, radni przyjęli deklarację, że w tegorocznym budżecie wygospodarowana zostanie kwota 1 mln zł na dofinansowanie tej inwestycji. Nie jest to kwota o którą wnioskowała Pani Burmistrz, ale zawsze coś. Zwłaszcza, że dyskusje na ten temat nie zawsze były delikatnie rzecz nazywając przychylne pomysłowi dofinansowania budowy pływalni (myślę, że autorzy niektórych wypowiedzi powinni ze wstydu schować się do przysłowiowej „mysiej dziury”, bowiem zostały one zapisane i w annałach samorządu powiatu przejdą do historii, która będzie o tym przypominała następnym pokoleniom).

Najważniejsze, że deklaracja z 30 grudnia ubr. materializuje się. Na ostatniej sesji Rady Powiatu w dniu 29 grudnia br. zarząd powiatu zaproponował podjęcie uchwały o przyznaniu dotacji w kwocie 500 tys. zł dla samorządu miasta Hrubieszowa z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy pływalni, a rada powiatu propozycję przyjęła przy jednym głosie wstrzymującym się.

Druga transza dotacji w wysokości 500 tys. zł. ma być przyznana samorządowi miejskiemu na jesieni br.

Myślę, że jest to dobra decyzja i być może będą jeszcze kolejne bo przecież kryta pływalnia w Hrubieszowie będzie służyć nie tylko mieszkańcom Hrubieszowa. Jest to obiekt na który od lat czeka cała społeczność powiatu hrubieszowskiego, motywowana nie tylko autentyczną potrzebą tego rodzaju obiektu, ale także faktem, że wszystkie sąsiadujące z nami powiaty takimi obiektami dysponują.

Ponadto czy to się komuś podoba czy nie, Hrubieszów jest ośrodkiem wiodącym nie tylko pod względem czysto administracyjnym, sądowym, gospodarczym, komunikacyjnym itp. dla naszego powiatu, ale także w zakresie m.in. usług oświatowych, kulturalnych, zdrowotnych, sportowych, itp. Jest też miejscem zamieszkania, nauki i pracy dla wielu osób, mieszkańców z miejscowości gmin wiejskich powiatu.

Tak jest od stuleci i zapewne tak pozostanie. Taką przynajmniej mam nadzieję.

W ostatnią niedzielę i poniedziałek miałem okazję być na ul. Żeromskiego m.in. w okolicach Szkoły Podstawowej Nr 2 i budowanej pływalni. Przyznać muszę, że po upływie wielu lat i kilku kadencji władz samorządowych, dopiero władze samorządowe obecnej kadencji udowadniają, że zadanie to da się zrealizować.

Przypomnę tylko, że inicjatywa budowy pływalni przy SP Nr 2 zrodziła się w latach (1994 – 1998) tj. w okresie II kadencji hrubieszowskich władz samorządowych (byłem wówczas radnym rady miejskiej i jej przewodniczącym). Ba to wówczas właśnie powstała nawet pierwsza dokumentacja na budowę pływalni, która niestety nie doczekała się realizacji.

Tym bardziej to czego obecnie jesteśmy świadkami trzeba docenić.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15133

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.