Dyskusja nad „piątką” Kaczyńskiego ucichła – media nadal donoszą o bestialskim traktowaniu zwierząt

Po kilkutygodniowej wrzawie nad projektem ustawy w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt, potocznie zwanej „piątką” Kaczyńskiego, w trakcie której nieźle się oberwało także organizacjom ekologicznym, szczególnie tym, które zajmują się opieką i ochroną zwierząt, sprawa  jakby ucichła.

Nie oznacza to jednak, że sprawy czy problemu z niewłaściwym traktowaniem zwierząt już nie ma. Owszem jest i to pokazywany nam w jakże brutalnym często wydaniu w wykonaniu tzw. hodowców czy opiekunów tych zwierząt.

Na szczęście są właśnie tak nielubiane przez niektórych organizacje zajmujące  się opieką i ochroną zwierząt (fundacje, stowarzyszenia), zwykli dobrzy ludzie, którzy na złe praktyki nie mogą patrzeć obojętnie oraz media, które przykłady bestialskiego traktowania zwierząt opisują i pokazują.

Ostatnio takie przykłady zostały pokazane i opisane na portalu „Dziennika Wschodniego”:

  • w opublikowanym dzisiaj artykule autorstwa sko pt. „Policja wchodzi do gospodarstwa, a tam martwe cielaki uwiązane do ściany”, czytaj TUTAJ oraz
  • w artykule z 1 lutego br. autorstwa również sko „Poniatowa. 18 owczarków na mrozie uwiązanych do drzewa. A to hodowla psów”, czytaj TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15141

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.