Kadrowa karuzela w hrubieszowskim samorządzie powiatowym

We wpisie z 24 listopada 2020 r. pt. „Przewodniczący Rady Powiatu wystąpił z koalicji rządzącej powiatem hrubieszowskim” napisałem, że na odbytej w tym dniu sesji Rady Powiatu, pan Michał Miścior Przewodniczący Rady  oświadczył, że opuszcza koalicję rządzącą powiatem od połowy czerwca 2020 r.  Z oświadczenia wynikało, że w ten sposób protestuje przeciwko decyzji zarządu powiatu, który nie uwzględnił w projekcie budżetu powiatu na 2021 r. dofinansowania budowy basenu w Hrubieszowie oraz przeciwko polityce kadrowej prowadzonej przez zarząd. We wpisie tym pozwoliłem sobie ponadto na refleksję, że w sytuacji kiedy tak naprawdę po „przewrocie czerwcowym” we władzach powiatu nie wiadomo czy istnieje jeszcze Klub Radnych PiS wygląda na to, że póki co stabilny jest tylko Klub radnych PSL, a z obecnej pięcioletniej kadencji rady powiatu mija właśnie dopiero dwa lata, a zmian we władzach samorządowych powiatu więcej niż w którejkolwiek z poprzednich kadencji.

Wpis zakończyłem m.in. –  myślę, że zasadnie postawionym już wtedy pytaniem – „na czym to się może skończyć?”, czytaj TUTAJ  

Zasadnie bo jak słusznie zakładałem, obserwując zachowanie inicjatorów „przewrotu czerwcowego” na tym nie mogło się zakończyć. Tym bardziej, że siła była po ich stronie i apetyty na powrót do władzy owszem także. Nic w tym zachowaniu nadzwyczajnego bowiem polityka, szczególnie w polskim wydaniu, to przede wszystkim walka o władzę, a następnie jakby przy okazji, czynienie dobra powszechnego, m.in. także na rzecz wyborców. Przede wszystkim wyborców opcji rządzących. Na każdym szczeblu władzy.

Nie myliłem się.

Do kolejnej zmiany na szczytach władzy powiatowej doszło na sesji Rady Powiatu 29 stycznia br. Z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu zrezygnował Michał Miścior, a na jego miejsce wybrany został były starosta Józef Kuropatwa, który po wyborze oświadczył wprost, że nadszedł wreszcie czas jego powrotu do polityki.

Informowałem o tym we wpisie „W prasie lokalnej o powiecie” z 30 stycznia 2021 r., czytaj TUTAJ 

 Po wyborze Józefa Kuropatwy na funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu dla mnie stało się oczywistym, że niebawem nastąpi ciąg dalszy zmian we władzach powiatu, a przede wszystkim w zarządzie. Zresztą już wcześniej spekulowano – i słusznie -, że z zarządu może odejść Tomasz Ożóg.

Niebawem spekulacje stały się faktem, a w wydaniu z 16 lutego br. „Kronika Tygodnia” potwierdziła ten fakt. Czytaj o tym w wydaniu papierowym i e-wydaniu oraz na portalu „Kroniki Tygodnia” w artykule „”Pow. hrubieszowski: Rezygnacja za rezygnacją”, autor: Mariusz Parol TUTAJ

 Na ten temat także w obszernym artykule z dnia wczorajszego, autorstwa agdy pt. „Hrubieszów. Po rezygnacji Tomasza Ożoga, wakat w zarządzie powiatu” na portalu „Dziennika Wschodniego” TUTAJ

Linki do obu artykułów także w zakładce menu „W mediach” TUTAJ

W zakładce tej także artykuł „Nie czuje się odwołany”, autor: jn w wydaniu papierowym i e-wydaniu oraz na portalu „Tygodnika Zamojskiego” TUTAJ. Rzecz o odwołaniu Sławomira Marciniuka ze stanowiska dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15162

1 komentarz

    • Jarosław Bogucki on 27 lutego, 2021 at 7:26 pm
    • Odpowiedz

    Spodziewałem się celnego komentarza Pana blogera i ustosunkowania się do tej karuzeli zmian. Czekam z zainteresowaniem.
    Pozdrawiam. J.B.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.