Wniosek radnych o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Hrubieszowie

Siedmioro radnych Rady Powiatu w Hrubieszowie; Dariusz Fornal, Małgorzata Wojturska, Marcelina Pogódz-Kukiełka,  Jan Mołodecki, Danuta Muzyczka, Wojciech Sołtysiak i Zdzisław Kosakowski w dniu wczorajszym (środa, 31.03.2021 r.) złożyło do Przewodniczącego Rady Powiatu Józefa  Kurupatwy wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.   Radni swój wniosek uzasadnili tym, że:

W ostatnich tygodniach w związku z nadejściem III fali epidemii notuje się rekordowy wzrost liczby zachorowań w powiecie hrubieszowskim w porównaniu do innych powiatów województwa lubelskiego.

Dodatkowo w przestrzeni publicznej, w prasie oraz w mediach elektronicznych i społecznościowych systematycznie spotykają się z  informacjami  o konflikcie Starosty Hrubieszowskiego i Zarządu Powiatu z Dyrekcją SP ZOZ, a nawet uwłaczającymi dobrym obyczajom dyskusjami pomiędzy niektórymi radnymi Rady Powiatu w Hrubieszowie.

Radni wnioskodawcy uważają, że sytuacja ta nie sprzyja działaniom nakierowanym na walkę z pandemią i budzi u mieszkańców powiatu słuszne zaniepokojenie o bezpieczeństwo zdrowia i życia i dlatego uważają, że dla uspokojenia powstałych emocji konieczna jest rzetelna ocena istniejącego stanu, a podmiotem najbardziej uprawnionym do tego jest Rada Powiatu jako organ, który SP ZOZ utworzył i jest ustawowo uprawniony do dokonywania takich ocen.

Poniżej pełna treść wniosku:

Przeczytaj też na portalu „Dziennika Wschodniego” artykuł agdy „Konflikt, polityka i zdrowie w czasach pandemii. „Kto rządzi powiatem ?” TUTAJ

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15282

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.