Samorząd powiatu hrubieszowskiego jako jedyny w woj. lubelskim bez dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W ubiegłym tygodniu Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont, przebudowę i budowę nowych dróg gminnych i powiatowych. Ogółem na realizację zadań gminnych i powiatowych województwo lubelskie otrzyma 289.671.678,87 zł.

Na liście podstawowej na której znalazło się 48 zadań powiatowych z 16 powiatów ziemskich oraz 2 powiatów grodzkich (Zamość i Chełm) oprócz braku powiatów puławskiego, świdnickiego i włodawskiego, niestety nie znalazł się także powiat hrubieszowski.

Wśród powiatów, które otrzymały dofinansowanie są również takie, które dofinansowanie otrzymały na kilka zadań, min. Opolski (5), chełmski (5), kraśnicki (4), lubelski (4), janowski (3), biłgorajski (3), radzyński (3), bialski, zamojski, tomaszowski, krasnostawski, łukowski, lubartowski i łęczyński po 2.

Na liście rezerwowej zadań powiatowych znalazło się 27 zadań z 15 powiatów w tym powiaty puławski, świdnicki i włodawski, których zabrakło na liście podstawowej. Niestety również na tej liście nie ma powiatu hrubieszowskiego.

Z tego wynika, że powiat hrubieszowski jako jedyny z woj. lubelskiego nie uzyskał szansy na dofinansowanie w tym rozdaniu z RFRD.

Trochę więcej szczęścia miały gminy z powiatu hrubieszowskiego.

Na 42 miejscu listy podstawowej zadań gminnych znalazła się gmina Werbkowice, uzyskując dofinansowanie na przebudowę odcinka ul. Kościuszki w Werbkowicach. Gmina ta z drugim zadaniem dotyczącym remontu drogi w Dobromierzycach umieszczona została na 93 miejscu listy rezerwowej.

Na wysokim 3 miejscu listy rezerwowej z dużą szansą na dofinansowanie realizacji zadania, dotyczącego przebudowy drogi w Ślipczu znalazła się gmina Hrubieszów. Gmina ta z drugim zadaniem dotyczącym remontu drogi w Metelinie umieszczona została na 119 miejscu.

Na liście rezerwowej znalazły się ponadto:

  • gmina Horodło na 97 miejscu z wnioskiem o dofinansowanie remontu drogi w Hrebennem. Gmina ta z drugim zadaniem dotyczącym remontu drogi w Cegielni umieszczona została na 130 miejscu,
  • gmina Dołhobyczów na 113 miejscu z wnioskiem o dofinansowanie przebudowy drogi w Oszczowie. Gmina ta z drugim zadaniem dotyczącym przebudowy drogi w Sulimowie umieszczona została na 114 miejscu oraz
  • gmina Uchanie na 129 miejscu z wnioskiem o dofinansowanie remontu drogi Jarosławiec – Wysokie.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, czytaj TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15351

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.