Zarząd Powiatu w Hrubieszowie uciekł spod topora Wojewody ?

Przed godziną 10-tą w dniu dzisiejszym zamieściłem na blogu wpis o tym, że Wojewoda Lubelski stwierdził nieważność trzech uchwał Zarządu Powiatu w Hrubieszowie w sprawie przyjęcia rezygnacji Pana Dariusza Gałeckiego Dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie oraz odwołania go z zajmowanego stanowiska, w sprawie powierzenia Pani Alicji Jarosińskiej pełnienia obowiązków dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie oraz w sprawie wynagrodzenia p.o. Dyrektora  SP ZOZ w Hrubieszowie, stwierdzając naruszenie przez Zarząd Powiatu przy podejmowaniu tych uchwał przepisów prawa i procedur związanych z jego funkcjonowaniem. Informowałem w tym wpisie także o możliwości zaskarżenia tych rozstrzygnięć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie i na ostateczne rozstrzygnięcia w tych sprawach trzeba będzie trochę poczekać.

Okazuje się, że Zarząd Powiatu w dość chytry sposób uniknął dochodzenia swoich racji na drodze postępowania sądowego uchylając w dniu 7 maja br. własne uchwały z 13 kwietnia br., których Wojewoda Lubelski stwierdził nieważność oraz od nowa rozstrzygnął kwestie odwołania ze stanowiska dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie Pana Dariusza Gałeckiego, zatrudnienia na p.o. dyrektora SP ZOZ Pani Alicji Jarosińskiej oraz określenia jej wynagrodzenia.

Stało się to m.in. możliwe po wcześniejszym odwołaniu na sesji Rady Powiatu odbytej także w dniu 7 maja br. ze składu Zarządu Powiatu radnego Tomasza Ożoga.

Uchwały Zarządu Powiatu w powyższych sprawach z 7 maja br. Nr 369/2021, 370/2021 i 371/2021 ogłoszone zostały w dniu dzisiejszym w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie w godzinach południowych. Można z nimi zapoznać się TUTAJ  

Czy na tym zakończy się przysłowiowe „przeciąganie liny” przez skonfliktowane strony ?

Wątpię.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15385

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.