Medialne pokłosie ostatniej sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie

Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie odbytej w dniu 9 września br. radni głosami koalicji powiatowej przychylili się do wniosku Pani Dyrektor SP ZOZ i podjęli uchwałę wyrażającą zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Tomaszem Ożogiem, do niedawna jeszcze jednym z radnych tej koalicji i członkiem zarządu powiatu. W uzasadnieniu projektu uchwały przywołano fakt, że radnego Ożoga zatrudniono w SP ZOZ na stanowisku Pełnomocnika ds. jakości świadczeń pozaszpitalnych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony pomimo, że w regulaminie organizacyjnym SP ZOZ takiego stanowiska nie było, a ponadto w ostatnim okresie naruszył on porządek i dyscyplinę pracy nie zgłaszając się od 26 sierpnia br. do dnia sesji do pracy, bez usprawiedliwienia tej obecności.

Zarzut dotyczył także wysokiego wynagrodzenia radnego Ożoga co w sytuacji trudnej sytuacji finansowej SP ZOZ nie jest bez znaczenia.

Zabierając głos w dyskusji zwróciłem uwagę, że trudno winić radnego Ożoga za jego zatrudnienie na w/w stanowisku w SP ZOZ, zakres czynności jaki jemu przypisano i wysokość przyznanego wynagrodzenia, bowiem decyzję w tym przedmiocie podejmował niewątpliwie kto inny, co zresztą na etapie zatrudnienia było szeroko komentowane przez mieszkańców powiatu.

Można było przewidzieć, że sprawa ta jest na tyle medialna aby zainteresować lokalne media, które z racji bezpośrednich transmisji obrad sesji rad nie muszą szukać specjalnych sposobów aby dotrzeć do informacji.

Chyba jako pierwszy w dniu dzisiejszym na swoim portalu internetowym tematem zajął się „Dziennik Wschodni” w obszernym artykule autorstwa agdy pt. „Radny Tomasz Ożóg straci pracę w szpitalu? Rada już zdecydowała” , czytaj TUTAJ, a także w zakładce menu „W mediach” TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15547

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.