Już 18 listopada rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2021

W 2021 roku Hrubieszów gościć będzie ponownie uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. W bieżącym roku ma on szczególny, XXV jubileuszowy charakter, który ze względu na rygory związane z pandemią koronawirusa nie mógł się odbyć w 2020 roku.

Patronat Narodowy nad Festiwalem objął Prezydent RP Andrzej Duda, a Patronaty Honorowe Wiceprezes Rady Ministrów Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska.

XXV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2021 jest realizowany jako zadanie publiczne zlecone przez Ministra Obrony Narodowej Stowarzyszeniu „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”, który realizuje je w partnerstwie z 2.Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz Hrubieszowskim Domem Kultury.

Na realizację tego przedsięwzięcia Minister Obrony Narodowej udzielił dotacji w kwocie 144.550,00 zł.

Na dzień 15 listopada br. zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu przesłało ponad 50 podmiotów wykonawczych z całej Polski. W sumie prawie 150 wykonawców.

Tegoroczny Festiwal – co jest nowością i atrakcją – będzie bezpośrednio transmitowany przez Hrubieszowską Telewizje Kablową, a przedmiotem transmisji będą zarówno obraz jak i dźwięk, dostarczane do ponad 4 tys. gospodarstw domowych, przede wszystkim z terenu miasta Hrubieszowa.

Inicjatywa ta będzie realizowana na podstawie umowy zawartej pomiędzy Fundacją HTK i Stowarzyszeniem „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”.

Program festiwalu poniżej:

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15602

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.