Powiaty chełmski i hrubieszowski najbiedniejsze na Lubelszczyźnie

Zdjęcie archiwalne.

Z artykułu autorstwa Radosława Szczęcha „Gonimy Europę, ale powoli. Na Lubelszczyźnie jak w Rumunii”, zamieszczonym wczoraj (sobota, 11.12) na portalu „Dziennika Wschodniego” dowiadujemy się, że najbiedniejszymi powiatami na Lubelszczyźnie, dysponującymi rocznie średnią siłą nabywczą na jednego mieszkańca, na poziomie około 28 tys. zł. są powiaty chełmski i hrubieszowski. Jak z tego wynika żyzne gleby, szczególnie powiatu hrubieszowskiego i ciężka praca rolników to za mało aby równać się z najbogatszymi w Europie, a nawet w wielu regionach Polski.

Autor artykułu powołując się na raport opublikowany przez firmę GfK informuje, że przeciętny mieszkaniec Europy posiada rocznie do dyspozycji 70 tys. zł., natomiast przeciętny Polak niecałe 40 tys. zł.

Dla poprawienia naszego samopoczucia przywołuję informacje zawarte w artykule, że niższą siłą nabywczą dysponują Rumunii – około 35 tys. i nasi sąsiedzi Ukraińcy – mniej niż 9 tys. zł.

Średnia siła nabywcza mieszkańców Lubelszczyzny jest natomiast niestety niższa nie tylko od średniej krajowej, ale nawet od średniej rumuńskiej, a najlepiej pod tym względem wypadają mieszkańcy Lublina, którzy jako jedyni dysponują siłą nabywczą równą lub wyższą od średniej dla naszego kraju.

Całość artykułu na portalu „Dziennika Wschodniego”, czytaj TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15647

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.