Podwyżki wynagrodzeń samorządowców tematem niemal dyżurnym m.in. w prasie lokalnej

We wpisie na blogu pt. „Przed nami trudny rok 2022 ?” z 03.01.2022 r. napisałem m.in. „W tej sytuacji (chodzi o trudną sytuację budżetów samorządów w kontekście bardzo wysokich podwyżek cen gazu i energii elektrycznej) dobrze się chyba mogą mieć (pomimo rosnącej inflacji i cen) tylko samorządowcy i to nie tylko samorządu powiatu hrubieszowskiego bowiem za sprawą ustawy sejmowej od sierpnia 2021 r. ich wynagrodzenia poszybowały mocno w górę”, cały wpis czytaj TUTAJ

 O podwyżkach wynagrodzeń prezydentów miast i starostów obszerny artykuł zamieścił wczoraj (07.01.2022 r.) na swoim portalu „Dziennik Wschodni”. W artykule „Kto w Lubelskiem dostał najwyższą podwyżkę. Prezydenci i starostowie” autorstwa (TOMA), drs i pab, możemy przeczytać o tych, którzy dostali przewidziane „maksimum” oraz o tych, którzy otrzymali mniej i jeszcze chcą się podzielić ze swoimi współobywatelami.

Ci ostatni wśród braci prezydentów i starostów zapewne lubiani nie będą. Wiem coś o tym bo doświadczyłem tego osobiście kiedy przy wprowadzaniu w 2000 r. na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z 26 lipca 2000 r. (Dz. U. Nr 61 poz. 707) do zasad wynagradzania pracowników samorządowych dodatku specjalnego, odmówiłem jego przyjęcia.

Dodatek ten nie był wówczas obligatoryjnym, a szczegółowo jego konstrukcję regulował § 7 rozporządzenia.

Z treścią całego artykułu na portalu „Dziennika Wschodniego” można się zapoznać TUTAJ

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15685

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.