Środki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozdane

W dniu 16 lutego br. na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zamieszczona została informacja o wynikach naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 r. w województwie lubelskim.

Na zatwierdzonych przez Prezesa Rady Ministrów listach zadań powiatowych i gminnych z terenu województwa lubelskiego umieszczonych zostało 222 zadania (52 powiatowe i 170 gminne). Szacuje się, że wsparcie dla województwa lubelskiego w wysokości  269,6 mln zł (165,8 zł. dla powiatów oraz 103,8 mln zł. dla gmin) pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 466 kilometrów dróg, w tym 288 km dróg powiatowych i 178 km dróg gminnych.

Szczegółowa informacja na ten temat wraz z odsyłaczami do  Listy zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w województwie lubelskim” oraz do „Szczegółowej informacji dotyczącej Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg znajduje się na stronie internetowej LUW TUTAJ  

Na ten temat także na stronie internetowej „Dziennika Wschodniego” w artykule Tomasza Maciuszczaka „Miliony na drogi gminne i powiatowe w Lubelskiem. Pełna lista inwestycji” TUTAJ  

Na liście zadań powiatowych (podstawowej i rezerwowej) nie znajdziemy wsparcia dla powiatu hrubieszowskiego ponieważ powiat nasz o takowe nie ubiegał się.

Na liście podstawowej zadań gminnych znajduje się wsparcie dla gmin Horodło, Hrubieszów, Mircze i Werbkowice, a na liście rezerwowej dla gminy Uchanie oraz dla gminy Mircze z drugim zadaniem.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15755

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.