Odpowiedź na zapytanie w sprawie regulacji stanu prawnego ul. Polnej w Hrubieszowie

W dniu 19 kwietnia br. otrzymałem odpowiedź – pismo BRZ.0003.41.2022 z 19 kwietnia br. – na zapytania z 5 kwietnia br., skierowane do pani starosty w sprawie zaawansowania regulacji stanu prawnego działek zajętych pod ul. Polną w Hrubieszowie oraz weryfikacji dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Polnej przez Wydział Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego.

Na tę okoliczność dokonałem także w dniu 5 kwietnia br. stosownego wpisu w którym m.in. napisałem, że „Pomimo wieloletnich zabiegów mieszkańców Osiedla Polna o remont chodnika w ul. Polnej , stanowiącej drogę powiatową Nr 3476L, widoków na szybką zmianę obecnego stanu rzeczy chyba nie można się spodziewać”.

 Po przeczytaniu odpowiedzi na zapytania przekonałem się niestety, że powyższa konstatacja była niestety trafna, ponieważ podejmowane działania nie przybliżają nas ani trochę do rozwiązania tego problemu.

A mieszkańcom Osiedla Polna chodzi póki co tak naprawdę nie o wielką inwestycję, a zaledwie przede wszystkim o załatanie kilku dziur i wyrównanie nawierzchni w istniejącym chodniku. Przy takim założeniu można z właścicielami lub użytkownikami wieczystymi działek „dogadać” się jak chociażby poprzez zastosowanie instytucji umów użyczenia, praktykowanej przez powiat w innych sytuacjach, dopóki powiat nie upora się z regulacją stanów prawnych działek.

 Pozwólcie Państwo, że odpowiedź na zapytanie dotyczące dokumentacji na przebudowę ul. Polnej pozostawię bez komentarza. W tej sprawie zdaję się na Państwa ocenę.

 Odpowiedź na moje pytania zamieszczam w zakładce „Zapytania” menu bloga, czytaj TUTAJ

Działki o których mowa w odpowiedzi można zobaczyć na Geoportalu360.pl TUTAJ 

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=15880

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.