Budowa myjni samochodowej przy Żeromskiego tematem dyżurnym lokalnej prasy i publicznej dyskusji

Myjnia

 

Od kilku tygodni budowa myjni samochodowej przez Ł.K. przy ul. Żeromskiego jest przedmiotem protestów mieszkańców, zainteresowania lokalnej prasy, zajęciem urzędników instytucji samorządowych i ich szefów oraz służb budowlanych.

 

Nie dziwi mnie, że Ł.K., hrubieszowski przedsiębiorca, chce budować myjnię (kolejną w Hrubieszowie) gdyż zapewne z jego kalkulacji wynika, że zrobi na tym interes.

 

Nie dziwi mnie protest mieszkańców Hrubieszowa, zamieszkałych w sąsiedztwie lokalizacji myjni, ponieważ mają prawo mieć obawy, że będzie to sąsiedztwo uciążliwe dla nich i trudno w ich zachowaniu dopatrywać się złośliwości lub złej woli.

 

Moje wątpliwości budzą natomiast – zakładając, że są precyzyjnie przekazywane – stanowiska i wypowiedzi dla prasy funkcyjnych urzędników. Trudno ich nie mieć kiedy w artykule  „”Nie” dla myjni aut” autorstwa par w nr 9 z 01 marca br. Kroniki Tygodnia czytam „-Plan Zagospodarowania Przestrzennego Hrubieszowa nie przewiduje budowy tego rodzaju myjni na tamtym terenie. Jest to obszar przewidziany pod zabudowę mieszkaniową  z lokalnymi usługami. Petycję mieszkańców przesłaliśmy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – dowiedzieliśmy się od Tomasza Zająca, burmistrza Hrubieszowa.”, a sekretarz powiatu w tym samym artykule wypowiada się m.in., że „Podobno warunki zabudowy na tym terenie pozwalają na budowę takiej myjni. Inwestor twierdzi, że uzyska od miasta pozwolenie”.

 

I w najnowszym numerze Kroniki z 12 kwietnia br. sekretarz powiatu w artykule „Będzie myjnia” potwierdza „-Inwestor przedstawił komplet potrzebnych dokumentów. Jest pismo burmistrza Hrubieszowa potwierdzające, że budowa tej myjni jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego miasta. Konserwator zabytków także wyraził zgodę na budowę myjni. No i jest również pozytywna decyzja Zarządu Dróg Wojewódzkich”.

 

Czyli ten nieszczęsny Plan Zagospodarowania Przestrzennego Hrubieszowa był, jest i tak naprawdę wszystko, przynajmniej w tym przedmiocie rozstrzyga.

 

Na tyle, że Starosta Hrubieszowski wniosek Ł.K. Nr BA.6740.56.2016 z 31.03.2016 r. załatwił pozytywnie, wydając w dniu 29.03.2016 r. decyzję Nr 71/2016, pozwalającą na budowę myjni.

 

Decyzja uprawomocnia się po upływie 14 dni od dnia jej doręczenia inwestorowi.

 

Więcej informacji dot. w/w decyzji w Wyszukiwarce publicznej RWDZ,  TUTAJ

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=1672

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.