Duże zainteresowanie Mikrodotacjami FIO – 2015 w hrubieszowskiem

fio 2015_maleCzęsto można spotkać się z opiniami, że środowisko hrubieszowskie cechuje niska aktywność społeczna co się przekłada na słabszy rozwój tego terenu oraz zapóźnienia w stosunku do innych regionów.

Zaprzecza temu zaangażowanie wielu środowisk powiatu hrubieszowskiego, które przystąpiły do II edycji  Projektu Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2015 r. realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i jej przedstawicieli w powiatach Lubelszczyzny. 

 

Ogółem w II edycji z terenu 24 powiatów Lubelszczyzny (ziemskich i grodzkich) złożono 589 projektów i wniosków o mikrodotacje.

Z terenu powiatu hrubieszowskiego złożono 36 projektów co uplasowało nas na 5 miejscu w województwie. Więcej projektów złożyli jedynie: powiaty lubelski – 74, bialskopodlaski – 43, miasto Lublin – 42 oraz powiat biłgorajski – 38.

Projekt „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO” dotyczy udzielenia wsparcia małym organizacjom, grupom samopomocowym oraz grupom nieformalnym z województwa lubelskiego. Podstawowym narzędziem wsparcia są mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł., natomiast narzędziami wspomagającymi: szkolenia, doradztwo, animacja oraz dodatkowe konkursy dla beneficjentów programu grantowego.

Celem głównym projektu jest natomiast zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych z woj. lubelskiego w życie publiczne.

Jak z powyższego widać pod tym względem staramy się doganiać najlepszych w naszym województwie. Chyba warto to docenić i zapamiętać.

Daję to pod rozwagę szczególnie samorządom lokalnym powiatu hrubieszowskiego, które dysponują możliwościami wsparcia działalności organizacji pozarządowych.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=264

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.