Turniej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach publicznych

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

W dniu dzisiejszym w godz. 9.00 – 12.00, przeprowadzone zostały eliminacje szkolne wśród uczniów szkół podstawowych powiatu hrubieszowskiego z zakresu bezpieczeństwie dzieci i młodzieży na drogach publicznych. Turniej, który zakończy się finałem powiatowym został zorganizowany w ramach projektu „Organizacja turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach publicznych”, który został przygotowany przez Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” i otrzymał dofinansowanie Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Partnerem stowarzyszenia przy przygotowaniu i przeprowadzeniu eliminacji szkolnych była przede wszystkim Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie, a adresatami turnieju były 3-osobowe drużyny szkolne, składające się z uczennic i uczniów klas 4 – 6.

Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone drogą internetową i polegały na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań zawartych w aplikacji internetowej arkusza testowego.

Pomimo ponawianych zaproszeń do eliminacji zgłosiło się tylko pięć drużyn z trzech szkół, tj.: z Zespołu Szkół w Kryłowie, Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich (3 drużyny), ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mołodiatyczach oraz ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie.

Oceną nadesłanych odpowiedzi zajmie się w najbliższy piątek (07.10) komisja turniejowa, która ustali także termin i miejsce finału powiatowego. Wygląda na to, że w świetle regulaminu turnieju szanse na start w finale powiatowym mają wszystkie drużyny, biorące udział w eliminacjach szkolnych.

Z zestawienia drużyn można wnioskować, że teoretycznie nawet cała pula nagród rzeczowych może trafić do Zespołu Szkół w Kryłowie.

A wyróżnieniami i nagrodami, zgodnie z regulaminem turnieju są:

–  za zajęcie I miejsca – Puchar Przewodniczącego Związku Gmin Ziemi  Hrubieszowskiej oraz nagroda rzeczowa w postaci zestawu 16 mini znaków drogowych, maty ze znakowaniem i cięciem „przejście dla pieszych” oraz maty ze znakowaniem i cięciem – „rondo” (wartość nagrody ok. 2.000,00 zł.), do organizacji mini miasteczka mobilnego ruchu drogowego dla potrzeb nauki jazdy rowerem oraz nauki zachowania się pieszych na drogach publicznych.,

–  za zajęcie II i III miejsca – dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci zestawu 16 mini znaków drogowych oraz maty ze znakowaniem i cięciem „przejście dla pieszych” (wartość jednej nagrody ok. 900,00 zł.), do organizacji mini miasteczka mobilnego ruchu drogowego dla potrzeb nauki jazdy rowerem oraz nauki zachowania się pieszych na drogach publicznych,

–  za zajęcie IV i V miejsca – dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

Ponadto wszyscy członkowie drużyn biorących udział w finale powiatowym turnieju otrzymają opaski odblaskowe na ręce oraz elementy odblaskowe na rowery.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=2910

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.