Finał Powiatowy ”Turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach publicznych”

turniej-powiatowyWczoraj (piątek, 28 października br.) w siedzibie Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Hrubieszowski odbył się finał powiatowy „Turnieju wiedzy z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach publicznych”. Organizatorami Turnieju byli Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”, Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie oraz Oddział Banku BGŻ BNP Paribas S.A. w Hrubieszowie.

 

Do finału powiatowego Turnieju przystąpiło 5 trzyosobowych drużyn : 3 drużyny z Zespołu Szkół w Kryłowie Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich, drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mołodiatyczach oraz drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie.

Wszystkie drużyny za zadanie miały wypełnienie testu, składającego się z 20 pytań dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach publicznych.

 

turniej-powiatowy1

Najlepiej z testami poradziła sobie drużyna z Zespołu Szkół w Kryłowie, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w składzie Jakub Burdzań, Agata Stankiewicz i Jakub Matuszewski, która zdobywając 16 punktów zajęła I miejsce i zdobyła główną nagrodę.

 

Kolejne miejsca zajęły drużyny:

 

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mołodiatyczach w składzie Karolina Trochimowicz, Jakub Klocek, Szymon Kiecana zdobywając 14 punktów.

 

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie w składzie Paweł Ślusarczyk, Tomasz Łuka, Małgorzata Kołodziejczyk zdobywając 13 punktów.

 

IV miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Kryłowie Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w składzie Jakub Grodecki, Adam Trzciński, Roksana Kopka zdobywając 12 punktów.

 

V miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Kryłowie Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w składzie Jakub Węgorek, Kacper Ciosmak, Kinga Mikulska zdobywając 10 punktów.

 

Puchar za I miejsce, dyplomy, nagrody rzeczowe i nagrody pocieszenia oraz sprężyste opaski odblaskowe na i elementy odblaskowe na rowery, występującym w finale powiatowym drużynom i uczniom wręczyli Zdzisław Kosakowski Prezes Zarządu Stowarzyszenia „BPH”, Krzysztof Bartosiewicz Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „BPH” oraz podinsp. Grzegorz Pietrasiak po. Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie.

A wyróżnieniami i nagrodami, zgodnie z regulaminem Turnieju były:

–  za zajęcie I miejsca – Puchar, dyplom oraz nagroda rzeczowa w postaci zestawu 16 mini znaków drogowych, maty ze znakowaniem i cięciem „przejście dla pieszych” oraz maty ze znakowaniem i cięciem – „rondo” (wartość nagrody ok. 2.000,00 zł.), do organizacji mini miasteczka mobilnego ruchu drogowego dla potrzeb nauki jazdy rowerem oraz nauki zachowania się pieszych na drogach publicznych.,

–  za zajęcie II i III miejsca – dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci zestawu 16 mini znaków drogowych oraz maty ze znakowaniem i cięciem „przejście dla pieszych” (wartość jednej nagrody ok. 900,00 zł.), do organizacji mini miasteczka mobilnego ruchu drogowego dla potrzeb nauki jazdy rowerem oraz nauki zachowania się pieszych na drogach publicznych,

–  za zajęcie IV i V miejsca – dyplomy oraz nagrody pocieszenia pluszaki).

Ponadto wszyscy członkowie drużyn biorących udział w finale powiatowym turnieju otrzymali opaski odblaskowe na ręce oraz elementy odblaskowe na rowery.

Głównym sponsorem Turnieju był Bank BGZ  BNP Paribas S.A. Turniej wsparł także Pan Jerzy Gnatiuk, właściciel firmy POLIGRAF z Hrubieszowa.

O turnieju czytaj również w Tygodniku Zamojskim TUTAJ oraz na LubieHrubie TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=3088

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.