Inauguracja „Szlachetnej Paczki” – 2016

szlachetna-paczka-16W ubiegłą niedzielę (20.11) odbyła się inauguracja tegorocznej akcji „Szlachetnej Paczki”. Wydarzeń z tym związanych nie zabrakło także w  województwie lubelskim oraz w naszym regionie zamojskim. M.in. bogaty program tej inauguracji był realizowany w Hrubieszowie, dzięki pozyskaniu wsparcia przez liderki regionu, tj. Hrubieszów Południe – Małgorzatę Cios i Hrubieszów Północ – BeatęTomaszczuk, sympatyków i wolontariuszy tej akcji oraz  władz samorządowych miasta Hrubieszowa.

 

Więcej na temat inauguracji w regionie zamojskim można przeczytać w artykule par i amaz „Ruszyła Szlachetna Paczka!” , zamieszczonym w dzisiejszym wydaniu papierowym i elektronicznym „Kroniki Tygodnia”.

 

Artykuł w Kronice wzbogacony został zdjęciem z barwnego korowodu Szlachetnej Paczki, który przemaszerował ulicami Hrubieszowa w konnej eskorcie utworzonej przez Tomasza Zająca Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Wojciecha Ciesielczuka i Lecha Szopińskiego.

 

Trzeba przyznać, że wpisali się tym fajnie w hasło tegorocznej akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, nawiązującego do zawołania trzech muszkieterów.

 

Hrubieszowscy muszkieterowie nie ograniczyli w niedzielę swojej aktywności tylko do udziału w korowodzie Szlachetnej Paczki. Wykorzystali okazję do zorganizowania sesji zdjęciowej z udziałem swoim i dosiadanych rumaków i nie omieszkali jej oczywiście zaprezentować na stronie internetowej Urzędu Miasta Hrubieszowa TUTAJ.

 

Prawda, że pięknie się nam prezentują na tle starej plebanii, ABC, w Sutkach, przy pomniku Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego, na hrubieszowskim deptaku oraz w podcieniach obiektów handlowych na bazarze przy ul. Ludnej, zwanych nie wiadomo czemu przez niektórych, „Hrubieszowskimi Krupówkami” ?

 

Oglądając tę sesję zastanawia mnie tylko jedno, czy gdyby przysłowiowy Kowalski, mieszkaniec Hrubieszowa i okolic chciał zrobić sobie taką sesję w centrum miasta, to też może ?  

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=3238

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.