„Wokół Wielkanocnej Nadziei”

Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie z partnerami tj. Zarządem Rejonowym PCK w Hrubieszowie, Hrubieszowskim Domem Kultury, Środowiskowym Domem Samopomocy w Hrubieszowie, Katolickim Radiem Zamość, Zespołem Szkół Nr 1 w Hrubieszowie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, zorganizował dzisiaj wystawę prac konkursowych „Wokół Wielkanocnej Nadziei”.

 

Wystawa odbywała się pod patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Burmistrza Miasta Hrubieszowa Starosty Hrubieszowskiego oraz Wójta Gminy Hrubieszów.

 

Była to już XIV edycja wystawy, której pomysłodawczynią i organizatorką jest od początku Beata Tomaszczuk, nauczycielka etyki Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie oraz opiekunka szkolnego klubu wolontariatu działającego w tej szkole, która dla tej inicjatywy potrafiła pozyskać partnerów wspierających ją i młodzież ZS Nr 1 w tym przedsięwzięciu.

 

Tak jak co roku, prace na wystawę przygotowali przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych oraz osoby dorosłe z terenu powiatu hrubieszowskiego.

 

Zgromadzone na wystawie prace można było kupić. Będzie to także możliwe w piątek 7 kwietnia na kiermaszu pod HDK oraz w niedzielę 9 kwietnia pod Kościołami Parafialnymi w Hrubieszowie, a uzyskane fundusze ze sprzedaży prac zostaną przeznaczone na zakup paczek żywnościowych dla osób z terenu powiatu, potrzebujących pomocy.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=3608

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.