Tomasz Ożóg pracownikiem w Urzędzie Gminy Uchanie

W dniu 5 maja br. nastąpiło rozstrzygnięcie postępowania w sprawie naboru na samodzielne stanowisko ds. funduszy pomocowych i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy w Uchaniach. Wybór padł na Tomasza Ożoga (l. 41) z Hrubieszowa, który był jedynym kandydatem, a ponadto wg komisji konkursowej „Pan Tomasz Ożóg spełnił wszystkie wymagania zgodnie z ogłoszeniem o naborze. Wykazał się wysokim poziomem wiedzy koniecznej w pracy na stanowisku ds. funduszy pomocowych i zamówień publicznych oraz doświadczeniem zawodowym”.

 

W uzasadnieniu tym nie ma akurat przesady. Rzeczywiście Pan Tomasz Ożóg w tematyce funduszy unijnych oraz innych funduszy zewnętrznych (w tym krajowych), a także w problematyce zamówień publicznych jest chyba jednym z najlepiej przygotowanych i doświadczonych urzędników samorządowych w powiecie hrubieszowskim. Szczególnie jeżeli chodzi o projekty inwestycyjne.

 

Pracę w administracji samorządowej na stanowisku związanym z pozyskiwaniem funduszy unijnych oraz promocją powiatu rozpoczął w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie w okresie kadencji 2002 – 2006, kiedy powiatem rządziła koalicja Samoobrona RP – PSL – Hrubieszowskie Porozumienie Samorządowe, a stery władzy powiatowej dzierżyli wówczas m.in. Józef Kuropatwa jako wicestarosta i Leszek Czerwonka jako przewodniczący Rady Powiatu.

 

W 2007 r. awansował na stanowisko naczelnika Wydziału Promocji, Rozwoju Powiatu i Integracji Europejskiej, które pełnił do końca 2010 r. W okresie tym był też ekspertem w Lubelskim Urzędzie Marszałkowskim, oceniając projekty i wnioski o dotacje unijne, składane m.in. przez samorządy województwa lubelskiego.

 

Prawda jest taka, że zdecydowana większość projektów inwestycyjnych realizowanych przez hrubieszowski samorząd powiatowy, które otrzymały dofinansowanie z zewnątrz była autorstwa Pana Ożoga. Wiem to dokładnie ponieważ od 2007 r. jako sekretarz powiatu, byłem jego bezpośrednim zwierzchnikiem i nadzorowałem pracę kierowanego przez niego wydziału.

 

Ożóg „Kronikarzem Powiatu” ?

 

W 2011 r. starosta hrubieszowski powierzył mu obowiązki sekretarza powiatu (w styczniu 2010 r. opuściłem to stanowisko przechodząc na emeryturę). Na stanowisku tym pracował do 2016 r., a właściwie do momentu pokazania się w mediach społecznościowych, krytycznych publikacji dotyczących władz powiatu hrubieszowskiego, firmowanych przez „Kronikarza Hrubieszowskiego”, z którym był utożsamiany przez starostę i jego otoczenie oraz wielu internautów i mieszkańców powiatu.

 

Osobiście to tego poglądu podchodziłem i podchodzę nadal z dużą rezerwą. Skłania mnie do tego pewna rozmowa z „ważnym” samorządowcem z powiatu hrubieszowskiego, który pewnego dnia, korzystając z okazji, że uczestniczyliśmy razem w spotkaniu w Hrubieszowie, nawiązał ze mną rozmowę na temat okoliczności związanych z przyznaniem środków na budowę sali gimnastycznej przy ZS Nr 1 im. T. Kościuszki w Hrubieszowie i odmowy dofinansowania budowy basenu w Hrubieszowie przy ZSM Nr 2 przy ul. Żeromskiego w Hrubieszowie oraz roli jaką w tej sprawie miał odegrać obecny starosta hrubieszowski.

 

Rozmową tą byłem zaskoczony ponieważ ów „samorządowiec” (zaznaczam, że nie był nim obecny BM) uchodzi za kolegę, a nawet przyjaciela starosty i z list PSL startował nawet na radnego.

 

Jeszcze większe było moje zaskoczenie kiedy następnego dnia przeczytałem na facebooku wpis „Kronikarza Hrubieszowskiego”, będącego niemal dokładną relacją tego co było przedmiotem naszej rozmowy.

 

„Kronikarz Hrubieszowski”  pracą zbiorową ?

 

To właśnie dlatego z rezerwą podchodzę do wypowiedzi, że Tomasz Ożóg i „Kronikarz Hrubieszowski” to ta sama osoba. Tym bardziej, że znam co najmniej jeszcze kilka osób, które miały powody i „możliwości” aby wcielić się w „Kronikarza …”.

 

Czy przypadkiem nie jest to praca zbiorowa ?

 

A w ogóle to cała ta awantura, która zakończyła się zwolnieniem Pana Ożoga ze stanowiska sekretarza powiatu, uważanego za zaufanego człowieka starosty, który m.in. w 2011 r. startował z ramienia PSL na posła, a w 2014 r. na Burmistrza Hrubieszowa,  ma zapewne drugie dno. I nie jest to tylko moje zdanie.

 

W m-cu marcu br. Pan Ożóg startował w konkursie na stanowisko Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Hrubieszowie.

 

Niestety bez powodzenia.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=3728

1 komentarz

    • jarto on Maj 16, 2017 at 10:01 pm
    • Odpowiedz

    Czyżby to pan z Zamojskiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.