Po wygranej 4 : 3 z Tomasovią, Unia w następnej rundzie Pucharu Polski

Wczoraj (06.09) na stadionie miejskim w Hrubieszowie rozegrany został mecz rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Unią Hrubieszów i KS Tomasovią Tomaszów Lub. Po dogrywce mecz zakończył się zwycięstwem 4 : 3 zespołu Unii (w podstawowym czasie gry wynik był 3 : 3). Bramki dla Unii zdobyli Pietrusiewicz (35), Hrui (51), Wiaczesław Szuszkowski (73- z karnego), Rusiecki (115′), a dla Tomasovi Mruk (6), Karólak (12), Baran (89).

Pomimo, że Unici w 12 minucie meczu przegrywali już 0 : 2, to ostatecznie zdołali szalę zwycięstwa przechylić na swoją stronę. Stanowi to dla Unii przepustkę do następnej rundy rozgrywkowej.

Na końcowy wynik meczu znaczenie miał niewątpliwie fakt niewykorzystania przez Tomasovię rzutu karnego oraz to, że zespół ten mecz kończył w „dziewiątkę” z powodu dwóch czerwonych kartek przyznanych przez sędziego Bartosza Kapłona za niesportowe zachowanie i dwie kartki żółte. 

W ¼ Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN przeciwnikiem Unii będzie LKS Metalowiec Goraj, zespół grający w grupie I zamojskiej A Klasy, który po trzech kolejkach spotkań sezonu 2017/2018 z 7 punktami zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Mecz zostanie rozegrany 13 września 2017 r. o godz. 16.00 na boisku Metalowca, który jako zespół grający w niższej klasie rozgrywkowej będzie gospodarzem pojedynku.

Wydaje się więc, że Unia nie mogła lepiej trafić, a mecz z Metalowcem powinien być dla zespołu Unii zwykłą formalnością.

A po wygranej z Metalowcem w ½ Pucharu na Unię czeka zwycięzca meczu LKS Olimpia EB Wojan Miączyn-ASPN Roztocze Szczebrzeszyn, i bez względu na to kto zostanie zwycięzcą tego pojedynku, Unia ma szansę na przejście do półfinału rozgrywek na szczeblu ZOZPN.

Mecze półfinałowe rozegrane zostaną 18 października o godz. 14.30, a mecz finałowy na wiosnę 2018 r.

Dobry występ w rozgrywkach pucharowych byłby zapewne fajnym nawiązaniem do sukcesów Unii w rozgrywkach Pucharu Polski w 1979 r. oraz niewątpliwie jakąś formą rekompensaty dla kibiców hrubieszowskich za spadek Unii z IV ligi do okręgówki.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=4062

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.