«

»

Wydrukuj to Wpis

Ks. prałat Andrzej Puzon i Lechici ponownie w Sanktuarium w Łagiewnikach

Dzisiejszą (17.09.2017 r.) poranną Mszę Świętą o godz. 7.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, transmitowaną przez program I TVP ponownie odprawił ks. prałat Andrzej Puzon, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie.

 

W trakcie mszy wystąpił zespół Lechici pod kierownictwem Leszka Opały, a oprawę mszy stanowiły także poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie oraz czytania policjantów z tej komendy.

 

Była to już trzecia msza św. odprawiona przez ks. Andrzeja Puzona  w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w oprawie zespołu Lechici oraz z udziałem wiernych z Hrubieszowa.

 

Jest to niewątpliwie duże wyróżnienie dla ks. Andrzeja i zespołu oraz wspaniała promocja miasta Hrubieszowa i Ziemi Hrubieszowskiej w ich wykonaniu, za którą należą się wielkie słowa uznania i podziękowania.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach jest Światowym Centrum Kultu Miłosierdzia Bożego. Wcześniej Sanktuarium mieściło się w obiekcie klasztornym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, który powstał w 1891 roku z inicjatywy księcia A. Lubomirskiego. W latach 1905 – 1938 w klasztorze tym żyła i zmarła s. M. Faustyna Kowalska.

 

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=4088

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>