Starosta Hrubieszowski w ciągłym zainteresowaniu mediów lokalnych

W ubiegłym tygodniu, niektóre media lokalne powróciły do sprawy oświadczeń majątkowych Józefa Kuropatwy, starosty hrubieszowskiego, a to z powodu nie wykazania w nich dotacji na rozwój gospodarstwa rolnego, otrzymanych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Sprawą zainteresował się Tygodnik Zamojski, a następnie prokuratura.

W ostatnim numerze Tygodnika Zamojskiego z 13 września br. Aneta Urbanowicz w artykule „Co wolno staroście ?” pisze m.in., że „Prokurator Michał Leśko z Prokuratury Rejonowej w Janowie Lub., który prowadził śledztwo, przestępstwa jednak nie dostrzegł i postępowanie umorzył”.

Wygląda jednak na to, że to nie koniec sprawy bowiem jak informuje w artykule – powołując się na nieoficjalne informacje – Aneta Urbanowicz, „śledztwo zostanie podjęte na nowo i włączone do głównego postępowania, dotyczącego nieprawidłowości w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego”.

O sprawie czytaj także w wydaniu papierowym i elektronicznym oraz na stronie internetowej Tygodnika TUTAJ

Umorzeniem śledztwa przeciwko staroście hrubieszowskiemu zainteresowało się także Polskie Radio Lublin, informując o tym 13 września w wiadomościach z godz. 15.20.

Przeczytać o tym możesz na stronie internetowej radia TUTAJ

A co na ten temat mówią przepisy ?

Otóż art. 25c. ust. 1, pkt. 2 ustawy o samorządzie powiatowym z 5 czerwca 1998 r. mówi, że radny, członek zarządu powiatu, sekretarz powiatu, skarbnik powiatu, kierownik jednostki organizacyjnej powiatu, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego powiatową osobą prawną oraz osoba wydająca decyzje administracyjne w imieniu starosty są obowiązani do składania oświadczeń o swoim stanie majątkowym, w tym m.in. o dochodach osiąganych w danym roku kalendarzowym z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej lub zajęć, z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu.

Dla mnie powyższy przepis jest na tyle klarowny, że nie powinien budzić żadnych wątpliwości.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=4103

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.