«

»

Wydrukuj to Wpis

Przebudowa i modernizacja drogi krajowej Nr 74 na trasie Janów Lubelski – Hrubieszów – niestety dopiero za kilka lat

Ministerstwo budownictwa i infrastruktury poinformowało na swojej stronie internetowej, że „Minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził do realizacji 14 Programów Inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 600 mln zł. Są to zadania związane z prowadzeniem prac przygotowawczych do budowy drogi ekspresowej, rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zadania te będą realizowane w województwach: lubelskim, dolnośląskim, lubuskim, małopolskim i śląskim, mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim i pomorskim.” Więcej TUTAJ

 

Na terenie województwa lubelskiego w programie inwestycyjnym ministerstwa budownictwa i infrastruktury znalazły się trzy zadania związane z rozbudową drogi krajowej nr 74 Janów Lubelski – Hrubieszów, o łącznej długości ponad 40 km.

 

Gdzie i kiedy ?

 

Plany ministerstwa przewidują, że zadania polegające na rozbudowie drogi krajowej nr 74, objęte programami,  będą realizowane na odcinkach:

– Zamość – Miączyn, lata realizacji 2020 – 2022,

– Klemensów – Zamość, lata realizacji 2022 – 2024,

– Horyszów – Hrubieszów, lata realizacji 2022 – 2024.

 

Co planuje się zrobić w ramach prac modernizacyjnych ?

 

Na odcinkach przebudowywanych jezdnia ma być poszerzona do 7 m, a  ponadto w wyniku przebudowy wzmocnieniu ulegnie konstrukcja nawierzchni jezdni co spowoduje podniesienie jej nośności, czyli obciążeń z 8 t/oś do 11,5 t/oś.

 

Przebudowane mają zostać także skrzyżowania, mosty, przepusty, i istniejące już na niektórych odcinkach tej trasy chodniki.

 

Programy przewidują ponadto budowę nowych ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę geometrii wlotów dróg powiatowych i gminnych, przebudowę istniejących i budowę nowych zatok autobusowych, przebudowę istniejących zjazdów i poprawę barier ochronnych oraz budowę wygrodzeń w sąsiedztwie chodników.

 

O planach ministerstwa można przeczytać także w artykule Pawła Puzio „Droga z Janowa Lubelskiego do Hrubieszowa”. Przebudują trzy odcinki”, zamieszczonym na stronie internetowej Dziennika Wschodniego. Czytaj TUTAJ

 

Plany trochę odległe, ale jak najbardziej zasadne i tylko należy mieć nadzieję, że ich realizacja nie będzie przypominała przebiegu budowy obwodnicy Hrubieszowa.

 

Ciekawy jestem czy nauczeni doświadczeniami z budowy obwodnicy Hrubieszowa, która wielu do dzisiaj odbija się czkawką, zasługi w pozyskaniu i realizacji tych inwestycji,  przypiszą sobie znowu niektórzy samorządowcy z powiatu hrubieszowskiego, a lokalni przedsiębiorcy „dadzą” się „naciągać” cwaniakom ?

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=4134

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>