Duże zamieszanie w sondażach wyborczych.

Urna wyborczaJak podają dzisiejsze media, według największego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez 18 gazet wchodzących w skład Polska Press Grupy w trakcie którego badaniem objęto 10 tys. respondentów ze wszystkich województw, wybory w I i II turze wygra Bronisław Komorowski z wynikami 39,3 % i 54,5 %, chociaż prognoza na I turę znacznie odbiega od sondaży dotychczasowych. Na drugim miejscu plasuje się Andrzej Duda z poparciem 31,1 % w I turze i 45,5 % w II turze. Sondaż potwierdza wyraźny wzrost notowań Pawła Kukiza i umieszcza go na pudle z wynikiem 12,2 %.

 

Na dalszych miejscach uplasowali się: Janusz Korwin-Mikke 5,1 %, Magdalena Ogórek 4,3 % oraz Adam Jarubas 3,9 %. Pozostali kandydaci wg tego badania otrzymali poparcie poniżej 2 %.

Zdecydowanie inaczej wyniki poparcia wyglądają w sieci, odnotowane za pomocą polubienia na Facebooku i Twitterze. Tutaj z dużą przewagą nad pozostałą stawką kandydatów prowadzi Janusz Korwin-Mikke, przed Januszem Palikotem i Pawłem Kukizem.

Są to zapewne jedne z ostatnich, podawanych publicznie wyników sondaży wyborczych przed I turą wyborów prezydenckich. Od godziny 24.00 zacznie obowiązywać cisza wyborcza o czym warto pamiętać aby nie narazić się na „kłopoty” powodowane jej naruszeniem.

Nie ujmując nic sondażom i tak o wynikach wyborów zdecydują ci którzy pójdą do urn i zrobią użytek z kartki do głosowania, długopisu i rozumu !

Warto byśmy o tym pamiętali udając się do lokali wyborczych.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=449

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.