Unia Hrubieszów po wygranym meczu z Huczwą Tyszowce na kolejnym szczeblu rozgrywek pucharowych

W ostatnią środę (9.05) na stadionie w Tyszowcach rozegrany został finał Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pucharu Polski, w którym zmierzyły się zespoły miejscowej Huczwy i Unii Hrubieszów.

Mecz w podstawowym czasie gry zakończył się wynikiem 2 : 2. Wynik nie zmienił się też po dogrywce, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w rzutach karnych, w których skuteczniejsi okazali się Unici 7 : 6.

Jest to pierwszy pucharowy sukces zespołu Unii na szczeblu okręgu, od czasu kiedy w 1998 r. MKS Unia Hrubieszów rozpoczął działalność jako stowarzyszenie sportowe.

W swoim wpisie z 7 września 2017 r., po wygranym przez Unię meczu pucharowym z KS Tomasovią Tomaszów Lub. napisałem m.in., że „Dobry występ w rozgrywkach pucharowych byłby zapewne fajnym nawiązaniem do sukcesów Unii w rozgrywkach Pucharu Polski w 1979 r. oraz niewątpliwie jakąś formą rekompensaty dla kibiców hrubieszowskich za spadek Unii z IV ligi do okręgówki”.

No i stało się, czego piłkarzom Unii serdecznie gratuluję. Unia znalazła się wśród czterech najlepszych zespołów w rozgrywkach pucharowych na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

11 maja w siedzibie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary półfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wiadomo już, że Powiślak Końskowola zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski, a Unia Hrubieszów z Eko Różanka.

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 23 maja o godzinie 17:30 (środa), a gospodarzami meczów 1/2 finału będą Powiślak Końskowola oraz Unia Hrubieszów.

Rywal Unii, Eko Różanka, reprezentujący okręg chełmski, uczestniczy w obecnym sezonie 2017/2018 w rozgrywkach IV Ligi Lubelskiej. Jest to jej pierwsze takie doświadczenie w tej lidze, po wygraniu wyścigu o awans ze Startem Krasnystaw.

Przed dzisiejszym meczem ligowym, Eko Różanka zajmuje z dorobkiem 26 punktów 11 miejsce w tabeli IV Ligi i od następnego zespołu w tabeli Sokoła Adamów dzieli ja 10 punkt. Wydaje się więc, że nie grozi jej spadek do okręgówki.

W drodze do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski 2017/2018 Eko Różanka pokonała Frassati Fajsławice 1 : 6, Ogniwo Wierzbica 1 : 4, trzecioligową Chełmiankę 2 : 1 oraz Spartę Rejowiec w rzutach karnych 5 : 4 (po dogrywce było 0 : 0).

Pomimo tego, że Eko Różanka dobrze sobie radzi w rozgrywkach IV Ligi, a w pucharze pokonała wyżej notowaną Chełmiankę uważam, że zwycięstwo Unii w półfinale jest w jej zasięgu.

Mało tego uważam, że każdy z zespołów półfinałów jest w zasięgu Unii, a więc i Puchar Wojewódzki oraz nagroda pieniężna w kwocie 30.000,00 zł także.

Szczerze tego piłkarzom Unii i kibicom hrubieszowskim życzę.  

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=5432

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.