Więcej informacji o hrubieszowskich kandydatach na posłów

Szopiński-plakat2Za 21 dni pójdziemy do lokali wyborczych aby dokonać wyboru posłów i senatorów na nową kadencję. Na listach wyborczych poszczególnych komitetów wyborczych do Sejmu jest wielu kandydatów, a wśród nich 14 z powiatu hrubieszowskiego. Najczęściej zajmują oni jednak miejsca odległe co zapewne nie będzie ułatwiać wielu głosującym dotarcie do nich.

 

Gdybyście jednak chcieli Państwo zagłosować na kandydata Ziemi Hrubieszowskiej to podpowiadam.

Na liście Nr 1 KW PIS:

– na miejscu 12 znajdziecie Państwo Lecha Szopińskiego (58 l) z Mircza. Dobrze znanego mieszkańcom powiatu i regionu samorządowca, działacza społecznego, regionalisty, nauczyciela i wychowawcę. Z zawodu nauczyciel, zamiłowany w historii, autor wielu książek i tekstów o rodzinnym Mirczu, Ziemi Hrubieszowskiej i hrubieszowskim wojsku. W latach 1998 – 2002 Przewodniczący Rady Gminy Mircze. Przez dwie kadencje 2006 – 2010 i 2010 – 2014 Wójt Gminy Mircze. Współzałożyciel i aktywny działacz Stowarzyszenia „Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej” im. 2 Pułku Strzelców Konnych. Wcześniej związany z SLD i PO, a obecnie działacz PIS. Dopisek na plakacie (patrz zdjęcie) świadczy o tym, że niektórzy pamiętają również wcześniejszą jego aktywność polityczną. W 2014 r. nieskutecznie startował z listy PIS na radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, ale zrobił dobry wynik zdobywając 3410 głosów.

– oraz na miejscu 20 Agnieszkę Skubis-Rafalską (41) z Werbkowic. Pani Agnieszka jest nauczycielką języka polskiego i logopedą w Zespole Szkół w Werbkowicach. Jest radną Gminy Werbkowice oraz aktywnie uczestniczy w działalności Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego, współredagując m.in. „BIULETYN” TRH. Jest członkiem PIS.

Na liście Nr 2 KW PO RP:

na miejscu 7 umieszczony został Marek Poznański (31 l) z Hrubieszowa. Z wykształcenia archeolog, poseł w kadencji 2011 – 2015 z listy Ruchu Palikota. Obecnie poseł niezrzeszony, bezpartyjny. Startując w 2011 r. z pierwszego miejsca listy Ruchu Palikota zdobył 16.640 głosów. W ulotce wyborczej z 20011 r. pisał m.in. „Kandyduję, ponieważ mam dość niezrealizowanych obietnic polityków. Chcę uczestniczyć w budowie państwa obywatelskiego, świeckiego, przyjaznego i społecznego. Nowoczesne państwo, oparte na zaufaniu do obywatela, to szansa na lepsze życie. Uważam, że Naszemu regionowi potrzebny jest poseł wykształcony, za którego ludzie nie będą się wstydzić. Udowodnię, iż można dużo zrobić dobrego dla wyborców. Wystarczy chcieć i nie myśleć wyłącznie o sobie. Chcę godnie reprezentować Nasz region”. W swoim programie zapowiadał m.in. zaprzestanie finansowania partii z budżetu państwa, kadencyjność funkcji politycznych i partyjnych, likwidację Senatu, redukcję liczby posłów do 360, zniesienie immunitetu parlamentarnego, zaprzestanie finansowania kościoła ze środków publicznych, uchylenie decyzji komisji majątkowej (kościelnej), wycofanie nauki religii ze szkół, rzeczywistą jawność dokumentów urzędowych, połączenie ZUS i KRUS, odpowiedzialność cywilną urzędników za podejmowane decyzje, likwidację koncesji, zezwoleń i licencji, legalizację związków partnerskich, darmowy dostęp do Internetu, redukcję leków o 50 %, liberalizację ustawy antyaborcyjnej oraz legalizację marihuany. W 2014 r. z dużym sukcesem startował z własnego komitetu w wyborach na Burmistrza Miasta Hrubieszowa, przechodząc do II tury wyborów ( w I turze zdobył 1039 głosów, a w II 1727 głosów). Jest współzałożycielem i prezesem zarządu Stowarzyszenia „Podziemny Hrubieszów”. W obecnych wyborach promuje się jako „POLITYK NOWEJ GENERACJI”. Niedawno wsławił się wypowiedzią na temat polskiej lewicy, z którą do niedawna sam się utożsamiał. Odpowiadając mianowicie na pytanie w wywiadzie udzielonym 5 sierpnia dla Onetu.pl powiedział, że „Jestem zdania, że lewica nie ma szans, a elektorat lewicowy przejmie PO, która jest teraz jedyną alternatywą dla tych środowisk. Skłócone wewnętrznie struktury SLD, wygórowane ambicje Leszka Millera i Janusza Palikota nie są żadną pozytywną propozycją dla wyborców, a samo słowo „lewica” jest źle odbierane przez Polaków. Nic w tym dziwnego – SLD i Twój Ruch już otrzymały duży kredyt zaufania, a wyborcy nie lubią dawać takiego kredytu i nie otrzymywać nic w zamian. Ludzie czują się oszukani, i wcale im się nie dziwię”. W tym samym wywiadzie uzasadnił także swój start z listy PO mówiąc, że „Startuję do Sejmu w trudnym terenie, zdominowanym przez PiS i PSL, ale nie chcę dopuścić do wygranej Prawa i Sprawiedliwości, patrząc na dotychczasowe działania polityków tej partii”,

– na miejscu 18 Tomasz Wojciech Antoniuk (51 l) z Hrubieszowa. Wykształcenie wyższe, pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hrubieszowie jako instruktor kulturalno-oświatowy. Radny miasta Hrubieszowa w kadencji 1998 – 2002 z listy SLD i w kadencji obecnej z listy PO RP. Były dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie. Wieloletni działacz organizacji młodzieżowych, SLD i SdPL, a obecnie Platformy Obywatelskiej, z rekomendacji której pełni mandat radnego. Od wielu lat udziela się społecznie pełniąc m.in. funkcję prezesa zarządu hrubieszowskiego Stowarzyszenia „Razem”.

Na liście Nr 4 KW KORWIN aż sześciu kandydatów z powiatu hrubieszowskiego:

– na miejscu 4 Tomasz Czarnecki z Werbkowic. Muzyk, bezpartyjny,

– na miejscu 12 Małgorzata Jońska z Werbkowic. Pedagog mediów, bezpartyjna,

– na miejscu 15 Paweł Piotr Drygiel z Brodzicy. Ekonomista, bezpartyjny. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegał się bezskutecznie o mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, zdobywając 169 głosów,

– na miejscu 17 Katarzyna Maria Wawryniuk z Alojzowa. Nauczycielka matematyki, bezpartyjna,

– na miejscu 18 Barbara Czarnecka-Sobczuk z Werbkowic. Politolog, bezpartyjna,

– na miejscu 21 Rafał Ciesielczuk także z Werbkowic. Inżynier budownictwa, bezpartyjny.

Na liście Nr 5 KW PSL:

– na miejscu 6 Józef Jan Kuropatwa (58 l) z Prehoryłego. Starosta Hrubieszowski od 2004 r. W Prehoryłem gm. Mircze wspólnie z żoną prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 65 ha. Członek PSL, od wielu lat szefuje tej partii w powiecie. Do Sejmu startował także w wyborach 2007 r., ale wynik 3.939 głosów dał jemu dopiero szóste miejsce na liście PSL i niestety mandatu nie uzyskał. Człowiek wielu talentów rolnik, drogowiec (absolwent technikum geodezyjno-drogowego, delegowany na starostę pracownik hrubieszowskiego przedsiębiorstwa budowy dróg i jego udziałowiec), a także politolog (ostatnio ukończył jak sam informuje, Wyższą Szkołę Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej),

– na miejscu 16 Grażyna Bożena Bolewska z Hrubieszowa. Wykształcenie wyższe. Inspektor Oświaty Zdrowotnej w Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Hrubieszowie, aktualnie pełni obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Hrubieszowie. Należy do PSL.

Na liście Nr 7 KW „Kukiz 15”:

– na miejscu 19 Mateusz Jacek Margol (28 l) z Mircza. Doradca rolniczy. W 2010 r. w wyborach samorządowych bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego powiatu hrubieszowskiego z listy SLD, zdobywając w swoim okręgu wyborczym 133 głosy.

Na liście Nr 9 KW Samoobrona:

– na miejscu 7 Barbara Janina Pogódź (55 l) z Masłomęcza. Pracuje jako pracownik biurowy w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Hrubieszowie. W wyborach samorządowych w 2002 r. startując z listy Samoobrony zdobyła 285 głosów i mandat radnej powiatu. W latach 2002 – 2006 była też członkiem zarządu powiatu. W kolejnych wyborach samorządowych wiodło jej się już zdecydowanie gorzej. W 2006 r. startując z listy KWW Powiatu Hrubieszowskiego zdobyła 48 głosów, a cztery lata później w 2010 r. jako kandydatka z listy KWW Gospodarka Praca Godność otrzymała zaledwie 38 głosów. Jest członkiem Samoobrony.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=596

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.