Czego możemy się dowiedzieć z haseł wyborczych ?

Plakat POPokusiłem się o przegląd banerów, bilbordów i plakatów wyborczych rozmieszczonych w różnych miejscach  Hrubieszowa pod kątem treści i przesłań zawartych w hasłach kierowanych do wyborców. Nie do wszystkich udało mi się dotrzeć z całkiem prozaicznego powodu, a mianowicie do 16 października niektóre komitety z takimi materiałami na terenie miasta Hrubieszowa jeszcze się nie pokazały. Dotyczy to m.in. np. Zjednoczonej Lewicy, ale nie tylko. No chyba, że coś przeoczyłem co oczywiście jest możliwe.

 

Plakaty z hasłami i przesłaniami udokumentowałem na zdjęciach. Może kiedyś, dzisiejszemu kandydatowi, a niebawem kto wie, może posłowi albo i więcej, trzeba będzie przypomnieć o złożonych obietnicach. I wtedy może się okazać, że niniejszy wpis wraz ze zdjęciami okaże się bardzo przydatny.

A oto zdjęcia plakatów niektórych kandydatów z różnych opcji politycznych. Ze względu na ich „obfitość” na terenie miasta najwięcej z PIS, PO i PSL.

                            Rafalska       SzopińskiL

Pani Skubis-Rafalska przekonuje, że „Wschód potrzebuje zmian”, Pan Szopiński natomiast na plakacie jw. twierdzi, że „Dobra zmiana jest możliwa”, a na innym, że „Praca nie obietnice”.

Szydło      Gmyz

Kandydatka na przyszłego premiera Pani Szydło twierdzi, że „Damy radę”, a Maria Gmyz, że „Czas na zmianę.

Mazurek           Zawiślak

Dla Pani Beaty Mazurek priorytety to „Praca rodzina bezpieczeństwo”, a Sławomir Zawiślak  woła z plakatu do nas wszystkich, że jest „Posłem Naszej Ziemi”.

Raniewicz    Żmijan

Grzegorz Raniewicz przekonuje nas, że „Polska jest tylko jedna”, a dla Stanisława Żmijana ważne są „Drogi praca rodzina”.

Poznański    Plakat PO

Marek Poznański prezentuje się jako „Polityk nowej generacji”, a Platforma Obywatelska z plakatu woła, że „Kocha Polskę”.

Bratkowski   Sławecki

Dla Arkadiusza Bratkowskiego „Silny region to silna Polska”, a Tadeusz Sławecki chce być po prostu „Blisko ludzkich spraw” (hasło bardzo mi bliskie bo prawie identyczne jak moje z wyborów samorządowych w 2006 r. „Bliżej ludzkich spraw”).

Miterka    Bolewska

Panie Miterka i Bolewska w towarzystwie swojego partyjnego szefa Krzysztofa Hetmana obwieszczają, że chcą działać „Dla Polski dla Polaków”.

Miształ   Kuropatwa

Stanisław Misztal przypomina, że jest lekarzem oraz „Najlepszym dla ludzi i regionu”. Wszystkich chyba jednak przebija Józef Kuropatwa, który prezentuje się jako „Nasz kandydat do Sejmu RP”oraz „Starosta Hrubieszowski, rolnik”. Przekonuje także, że „Ziemia Hrubieszowska potrzebuje swojego efektywnego przedstawiciela w Sejmie !” oraz zapewnia, że „Nie zapomina skąd pochodzi !”.

                                                                 Zelent

Na zakończenie Magdalena Zelent, kandydatka chyba najmniej głośnego i znanego komitetu wyborczego nowej lewicy, KW Partia Razem z wymownym hasłem „Polska powiatowa nie jest gorszą Polską”.

Więcej o Partii Razem i kandydatce w następnym wpisie. Zapraszam.

 

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=624

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.