Leszek Tarnawski uzupełni skład Rady Miejskiej w Hrubieszowie

Wczoraj (niedziela, 10.02.2019 r.) w okręgu Nr 14 w Hrubieszowie odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w związku z wcześniejszą rezygnacją z mandatu radnej Maryli Symczuk (PIS), która została wybrana na starostę hrubieszowskiego.

Zwycięzcą wyborów uzupełniających okazał się Leszek Tarnawski z KWW Porozumienie i Rozwój, którego poparło 60 wyborców. Leszek Tarnawski był radnym z ramienia PiR także w poprzedniej kadencji, a w wyborach 21 października 2018 r. walkę o mandat radnego przegrał zdecydowanie z Marylą Symczuk z KW PiS.

Jego konkurentami w niedzielnych wyborach byli Anna Kusiak-Janiec z KWW Prawi i Wierni, która zdobyła 57 głosów oraz Podgórski Czesław z KWW Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy, którego poparło 40 wyborców.

Frekwencja we wczorajszych wyborach uzupełniających wyniosła zaledwie 17,3 %. Na 907 uprawnionych wyborców w głosowaniu udział wzięło tylko 157 co oznacza, że zainteresowanie nimi było prawie żadne pomimo, że kandydaci na radnych robili wiele aby do nich dotrzeć.

Co może oznaczać zwycięstwo w wyborach Leszka Tarnawskiego ?

Na pewno oznacza, że większość w Radzie Miejskiej przechodzi na stronę przeciwników koalicji PIS – Kukiz`15, która obsadziła całe prezydium rady. Tak ten podział wyglądał przynajmniej po pierwszej sesji Rady Miejskiej.

Nie bardzo wierzę także w to, że Leszek Tarnawski zechce pozostać radnym szeregowym.

Czy czeka nas zatem powtórka z dwóch poprzednich kadencji ?

Nie wykluczałbym tego.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=6473

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.