Święto hrubieszowskich strażaków

Wczoraj (piątek, 31.05) odbyły się uroczystości jubileuszowe 70-lecia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, połączone z obchodami tegorocznymi Dnia Strażaka i nadaniem dla KP PSP sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo Ziemi Hrubieszowskiej.

Inicjatorem ufundowania Sztandaru dla KP PSP był Społeczny Komitet Ufundowania Sztandaru, który działał pod przewodnictwem Maryli Symczuk Starosty Hrubieszowskiego, a w jego skład wchodzili m.in. posłowie, szefowie samorządów powiatu hrubieszowskiego, członkowie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP oraz stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”.

Koszty związane z ufundowaniem sztandaru oraz organizacją uroczystości jego nadania pokryte zostały przez prawie czterdziestu sponsorów – firmy, instytucje i osoby prywatne z terenu powiatu hrubieszowskiego i Zamojszczyzny.

Materiał z przebiegu uroczystości oraz rys historyczny KP PSP w Hrubieszowie dostępne są na portalu internetowym Komendy TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=6908

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.