KW Lewica ma problem z rejestracją w PKW

Państwowa Komisja Wyborcza wezwała Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej KW Lewica do usunięcia wady w jego zawiadomieniu o utworzeniu Komitetu, która dotyczy nazwy skrótu komitetu.

W czym tkwi problem ?

Jak wynika z wezwania PKW skierowanego do pełnomocnika wyborczego Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej, skrót KW Lewica jest niezgodny ze skrótem partii politycznej tworzącym go, tj. Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wpisanym do ewidencji partii politycznych, który brzmi SLD.

Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma trzy dni na usunięcie wady w zawiadomieniu złożonym w Państwowej Komisji Wyborczej.

Wprawdzie konwencja SLD, która odbyła się w ubiegłym tygodniu dokonała zmiany skrótu nazwy tej partii z SLD na Lewica i złożyła stosowne dokumenty w sądzie, ale do wczoraj sąd w tej sprawie nie wydał jeszcze stosownego postanowienia.

Zgodnie z ustawą o partiach politycznych, jeżeli zgłoszenie dotyczące zmiany jest zgodne z przepisami prawa, sąd zmianę wpisu w  ewidencji partii dokonuje niezwłocznie (cokolwiek by to oznaczało).

Sprawy o wpis do ewidencji sąd rozpoznaje  na posiedzeniu niejawnym, ale może także zarządzić wyznaczenie rozprawy.

Od postanowienia w sprawie zmiany  wpisu przysługuje apelacja i taką ewentualność trzeba zawsze mieć na uwadze.

Czyżby o tym  wszystkim zapomniano tworząc komitet wyborczy lewicy ?

Bo przecież trochę kuriozalnie brzmi tłumaczenie rzeczniczki SLD oraz sztabu wyborczego Lewicy Anny-Marii Żukowskiej dla PAP, że komitet wyborczy lewicy spodziewał się takiego stanowiska Państwowej Komisji Wyborczej, a mimo tego zawiadomienie zostało złożone aby skorzystać z  ochrony nazwy komitetu.

Termin zawiadamiania PKW o utworzeniu komitetu wyborczego mija 26 sierpnia br.

Po co więc ten pośpiech ?

Jak na mój gust to trochę za dużo tych „niespodzianek” na lewicy na samym starcie do wyborów.

Ucieczka prominentnych polityków SLD do PO – KO (m.in. Piekarska, Wenderlich, Ferenc, Haidar), odejście w akcie sprzeciwu przeciwko startowi lewicy w wyborach pod szyldem SLD kilkudziesięciu prominentnych działaczy Partii Razem, a teraz jeszcze niepotrzebne moim zdaniem zamieszanie z rejestracją Komitetu Wyborczego nie sprzyjają budowaniu  zaufania do lewicy.

No chyba, że jest to pomyślane jako element kampanii wyborczej ?

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=7103

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.