Hrubieszowscy kandydaci na parlamentarzystów – na start Anna Kusiak-Janiec

Zgonie z zapowiedzią zamieszczoną w ostatnim wpisie rozpoczynam informowanie o hrubieszowskich kandydatach na kandydatów na posłów w okręgu Nr 7 (kandydatami będą po zarejestrowaniu list przez Państwową Komisję Wyborczą), podanych do wiadomości publicznej przez komitety wyborcze. Póki co znane są cztery nazwiska, tj. Anny Kusiak – Janiec z PiS,  Piotra Szeląga z Lewicy oraz Wojciecha Antoniuka i Jana Musolfa z Koalicji Obywatelskiej (są to kandydaci, którzy faktycznie w powiecie hrubieszowskim zamieszkują).

Zaczynam od kandydatury Anny Kusiak – Janiec, w następnym wpisie będzie o kandydaturze Piotra Szeląga.

Anna Kusiak – Janiec jest kandydatką Komitetu Wyborczego PiS, a jej nazwisko na liście Prawa i Sprawiedliwości umieszczone zostało pod poz. 16.

Od 2003 r. jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości oraz jedną z założycielek struktur PiS w powiecie hrubieszowskim. Ma 39 lat i od urodzenia związana jest z Ziemią Hrubieszowską.

Anna Kusiak – Janiec jest absolwentką Wydziału Politologii i Dziennikarstwa Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej i dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu: Ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedliskich przyrodniczych w programie rolno środowiskowym, ocena oddziaływania na środowisko, oraz Polityka rolna oraz wykorzystywanie funduszy Unii Europejskiej. Ponadto ukończyła wiele kursów i szkoleń w tym między innymi: Kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych, Audytu i prowadzenia odrębnej księgowości i rachunkowości, zarządzania zasobami ludzkimi, księgowości gospodarstw rolnych itd.

Obecnie zatrudniona jest na stanowisku z-cy dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (od 2016 roku).  W ostatnich wyborach samorządowych (2018 rok) pełniła funkcję pełnomocnika wyborczego PiS w powiecie hrubieszowskim, jednocześnie kandydując do Sejmiku Województwa Lubelskiego. W wyborach tych uzyskała poparcie 7 972 wyborców.

W ostatnim okresie Anna Kusiak – Janiec podejmowała liczne inicjatywy szczególnie w środowisku wiejskim angażując się w projekty związane z dofinansowaniem Kół Gospodyń Wiejskich co przyczyniło się do zyskania dużej sympatii tych środowisk.

Po ewentualnym zwycięstwie wyborczym Anna Kusiak – Janiec chce wspierać rozwój powiatu hrubieszowskiego.

Zdając sobie sprawę z zapóźnień rozwojowych regionu zamierza aktywnie lobbować na rzecz zwiększenia środków finansowych dla miasta i gmin powiatu hrubieszowskiego.

Doświadczenie, wykształcenie oraz cechy takie jak komunikatywność, pracowitość, rzetelność i uczciwość – zdaniem działaczy KW PiS – umożliwiły rekomendowanie Anny Kusiak – Janiec na  kandydatkę w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Są oni przekonani, że w osobie Anny Kusiak – Janiec zyskamy ambasadora interesów Ziemi Hrubieszowskiej w Parlamencie RP na czym zyskają wszyscy mieszkańcy powiatu.

 Uwaga ! Materiał tekstowy i fotograficzny pochodzi ze sztabu wyborczego kandydatki. W materiale tekstowym ze względu na jego objętość pozwoliłem sobie na pewne, niewielkie  skróty i poprawki.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=7159

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.