Hrubieszowscy kandydaci na parlamentarzystów c.d. – Piotr Szeląg

Kandydatem Lewicy w okręgu Nr 7 (powiaty bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz miasta na prawach powiatu: Biała Podlaska, Chełm, Zamość) w wyborach do Sejmu z wysokim drugim miejscem na liście jest Piotr Szeląg, rekomendowany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, który od kwietnia 2018 r. pełni funkcję przewodniczącego Rady Powiatowej SLD w Hrubieszowie, starając się odbudować jego struktury i pozycję w środowisku.

Adres strony na Facebooku: https://www.facebook.com/PiotrSzelagSejm2019/

Piotr Szeląg ma 56 lat,  jest lekarzem weterynarii i w zawodzie tym pracuje od 27 lat prowadząc prywatny Gabinet Weterynaryjny w Hrubieszowie. Jest także aktywnym członkiem Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Lublinie.

Piotr Szeląg jest – jak sam twierdzi – jest szczęśliwym mężem i ojcem, a od miesiąca także dziadkiem.

Żona Justyna z zawodu psycholog, pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie, a ponadto jest doradcą w Punkcie Konsultacyjnym Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz zajmuje się młodzieżą niedostosowaną społecznie w Ośrodku Kuratorskim przy Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie.

Syn  Kamil mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, na której obecnie jest doktorantem.

Córka Aleksandra jest studentką V roku psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Piotr Szeląg w 2018 r. przed wyborami samorządowymi był współzałożycielem Hrubieszowskiego Porozumienia Lewicy i jego kandydatem na Burmistrza Miasta Hrubieszowa. W rywalizacji o ten urząd zajął trzecie miejsce zdobywając 1296 głosów i prawie 19 % poparcia wyborców hrubieszowskich.

Porozumienie to po 12 latach niebytu lewicy w samorządach powiatu hrubieszowskiego wprowadziło troje radnych do Rady Miasta Hrubieszowa oraz jedną radną do Rady Powiatu.

Aktywnie uczestniczy w życiu miasta i powiatu hrubieszowskiego, a ze względu na wykonywany zawód bliskie są jemu problemy mieszkańców wsi hrubieszowskiej oraz hodowców wszelkiego rodzaju zwierząt i zwierzątek, czyli większości z nas.

Piotr Szeląg jest bardzo dobrym kandydatem na Posła RP, a jego zaletą jest m.in. także i to, że jest osobą stosunkowo młodą w polityce, nie „skażoną” jeszcze wadami polskiej polityki, które psują nasze życie publiczne.

Uwaga ! Dla potrzeb niniejszego wpisu wykorzystałem materiał tekstowy i fotograficzny dostarczony przez kandydata.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=7174

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.