Derby hrubieszowskie Unia – Kryształ 0 : 1

W minioną sobotę i niedzielę (24-25.08) zespoły IV ligi lubelskiej rozegrały trzecią kolejkę rundy jesiennej sezonu 2019/2020. Unia Hrubieszów podejmowała u siebie sąsiada „zza miedzy” Kryształ Werbkowice i niestety przegrała 0 : 1.

Kryształ po kontrze już w 11 minucie meczu strzelił bramkę i jak się okazało był to jedyny gol tego spotkania.

Za to mecz obfitował w kartki, a ich wachlarz mógłby utworzyć prawie tęczę, tak ostatnio wszechobecną w naszym życiu publicznym. To skutek m.in. dwóch kartek czerwonych. Sprawiedliwie, po jednej dla Unii i Kryształu.

W pierwszej połowie wyraźnie przeważał Kryształ. Po przerwie co najmniej przez 20 – 30 minut dominowała Unia, która wypracowała wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, niestety żadnej z nich nie wykorzystała, a Kryształ wyraźnie słabł i ograniczał się prawie wyłącznie do obrony wyniku.

Unia rozegrała drugi mecz u siebie na start w IV lidze i drugi przegrała. Tym razem chyba niezasłużenie, ale rozstrzygający jest wynik i tylko on w ostatecznym rozrachunku jest ważny.

Już w najbliższą środę (28.08) rozegrana zostanie czwarta kolejka IV ligi. Unia wyjeżdża do Bychawy gdzie o godzinie 17-tej rozegra mecz z miejscowym Granitem, a Kryształ o godzinie 17.30 podejmie u siebie Powiślaka Końskowola.

Jeżeli Unia i Kryształ nie poprawią swojej gry, a na to mają zaledwie 3 dni, zarówno Granit jak i Powiślak będą zespołami trudnymi dla naszych zespołów. Oczywiście w lepszej sytuacji jest Kryształ ponieważ zagra u siebie, ale przy grze jaką pokazał z Unią … ?

Przy kasie biletowej przed wczorajszym meczem rozdawano „Niezbędnik Kibica” Nr 1/2019, w którym na ostatniej stronie (4, format A5) Jarosław Łukiewicz prezes zarządu MKS „Unia” apeluje „Wspólnie wpłyńmy na przyszłość Unii Hrubieszów” i zachęca do wstąpienia do klubu „Unia 100”.

Inicjatywa godna uwagi ponieważ byłby to jakiś ucywilizowany sponsoring.

Składka miesięczna za członkostwo w klubie minimum 100 zł., ale za to po stronie korzyści aż siedem pozycji. Ocenę ich pozostawiam czytelnikom „Niezbędnika”.

Zapewne znowu się narażę niektórym działaczom Unii i znowu pod moim adresem posypią się „wiązanki”, ale nic to, nie jest to przyjemne, ale zdążyłem już do tego się przyzwyczaić.

Po stronie korzyści zaproponuję jeszcze jedną panie prezesie „uwolnienie zespołu Unii od obecnego trenera” pierwszego zespołu piłkarskiego. Niech biedaczysko nie męczy siebie, zawodników i kibiców.

I proszę mi wierzyć, że na trybunach ta korzyść przyjęta by została przez aklamację.

A wówczas chętnie do klubu wstąpię ja i zapewne wiele innych osób kibicujących zawodnikom Unii.

Pozwolę sobie postawić tezę, że nie tylko piłkarzom.

Na zakończenie namawiam jeszcze pana, panie prezesie do prezentowania w kolejnych wydaniach „Niezbędnika …” wszystkich sponsorów i darczyńców. Tak jak to czyni na swoich stronach internetowych większość klubów sportowych.