Piąta kolejka IV ligi lubelskiej – Unia pokonała Ładę, Kryształ przegrał z Orlętami

Ze zmiennym szczęściem walczyły w piątej kolejce IV ligi lubelskiej zespoły hrubieszowskie. Unia Hrubieszów pokonała u siebie Ładę 1945 Biłgoraj 3 : 0, a Kryształ Werbkowice niestety przegrał mecz wyjazdowy z Orlętami Łuków 1 : 2.

Unia pokazała w drugiej połowie meczu, że drzemią w niej spore możliwości i trzykrotnie umieściła piłkę w bramce rywali.

Klasą dla siebie w tym meczu był moim zdaniem Bartek Greniuk, który strzelił pierwszą bramkę dla Unii i otworzył wynik spotkania.

Odnotować należy również, że do zwycięstwa przyczynił się zazwyczaj mocno krytykowany bramkarz Unii, który wybronił mocny strzał z kilku metrów i uniemożliwił zespołowi Łady wyrównanie wyniku spotkania na 1 : 1.

Unia zajmuje aktualnie 9 miejsce w tabeli z 6 pkt. (trochę mało jak na pięć rozegranych spotkań) ze stosunkiem bramek 7 : 9.

Kryształ niestety nie może jakoś powrócić do formy chociażby z końcówki poprzedniego sezonu i przegrał kolejny mecz. Tym razem uległ na wyjeździe 1 : 2  Orlętom Łuków.

Dwunaste miejsce w tabeli po pięciu kolejkach, zaledwie 5 zdobytych punków i stosunek bramek 3 : 5 to zbyt skromnie jak na możliwości Kryształu.

Odnotować wypada także wczorajsze, pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Huczwy Tyszowce, która na swoim boisku pokonała 3 : 2 Kłos Chełm i z dorobkiem 4 pkt. przesunęła się w tabeli z miejsca ostatniego na 13 i opuściła (miejmy nadzieję, że na dłużej) strefę spadkową.

W szóstej kolejce nasze zespoły rozegrają mecze w niedzielę 8 września br. Unia o godz. 11.00 zmierzy się w meczu wyjazdowym z Górnikiem II Łęczna S.A., natomiast Kryształ o godz. 16.00 rozegra u siebie mecz z Huczwą Tyszowce, czyli z sąsiadem zza miedzy.

Zanim dojdzie do niedzielnych  meczy ligowych przed Unią i Huczwą mecz ¼ finału Pucharu Polski ZOZPN, który rozegrają między sobą w najbliższą środę, 4 sierpnia o godz. 16.30 na stadionie w Hrubieszowie.

Komplet wyników i terminarz IV ligi jak zwykle w zakładce menu „IV liga lubelska”. 

 

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=7228

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.