Unia Hrubieszów ma nową stronę internetową

We wpisie z 28 sierpnia br. komentując mecze Kryształu z Powiślakiem oraz Unii z Granitem napisałem m.in., że „A tak na marginesie. Pomimo upływu czasu, przykładów z innych klubów lub sekcji piłkarskich w regionie, wymogów ustawowych (dla organizacji pożytku publicznego) i regulaminowych, sekcja piłki nożnej Unii Hrubieszów nadal nie może zdobyć się na samodzielne funkcjonowanie w internecie (poprzez prowadzenie strony internetowej lub profilu w mediach społecznościowych). Zastanawiające, prawda ?”

Na tą moją konstatację zareagował 4 września br. komentarzem jeden z internautów o nicku  „Kibic”, który napisał „Unia Hrubieszów posiada swoją stronę”.

Postanowiłem zadać sobie trudu i poszukać tej strony (wszystkie wcześniejsze są nieaktualne). Trwało to prawie dwa dni, aż w końcu przy pomocy innych osób udało się i mogłem odtrąbić victorię.

Rzeczywiście nowa strona internetowa Unii Hrubieszów od sierpnia br. istnieje i jest prowadzona – jak mnie poinformował prezes klubu – przez młodego człowieka, który dokłada wiele starań aby była prowadzona na dobrym poziomie.

I tak rzeczywiście jest. Pomimo wielu jeszcze braków, strona podoba mi się i widać, że osobie prowadzącej ją zależy na tym aby efekt jego pracy trafiał do odbiorcy.

Wbrew pozorom najpoważniejszym mankamentem tej strony jest to, że jest ona prowadzona na darmowej aplikacji klubowo24.pl, umożliwiającej tworzenie i zarządzanie stroną internetową klubu sportowego, której właścicielem jest firma Webcare Sp. z o.o. z Mysłowic.

Z tego wynikają m.in. trudności z logowaniem się na stronę klubu ponieważ jej adres jest powiązany z serwisem klubowo24.pl, a to skutkuje tym, że adres Unii  brzmi https://uniahrubieszow-official.klubowo24.pl/.

Zainteresowanych informuję, że  można także logować się przez adres uniahrubieszow.klubowo.pl, a wtedy pokaże nam się w wyszukiwarce „MKS Unia Hrubieszów – oficjalna strona klubu – Klubowo24” z adresem https://uniahrubieszow-official.klubowo24.pl/  Klikamy i już.

Z regulaminu serwisu klubowo24.pl wynika, że jego właściciel może umieszczać na stronie użytkownika, czyli klubu reklamy, ale „Przychody z tego tytułu nie będą przysługiwać w jakiejkolwiek części Użytkownikom”. I to jest także istotne ograniczenie.

Niewątpliwie rozpowszechnić bardziej należy adres strony jeżeli ma ona spełniać funkcje stronom internetowym przepisane oraz zlikwidować stare strony i profile Unii ponieważ tylko dezinformują potencjalnego zainteresowanego działalnością klubu oraz wystawiają niezbyt dobre o nim świadectwo.

„Kibicowi” dziękuję  za wpis w komentarzach suflera, a dres nowej strony internetowej klubu zamieszczam na stałe w zakładce menu „IV liga lubelska” z odsyłaczem do strony klubu oraz będą go zamieszczał w każdym wpisie dotyczącym rozgrywek IV ligi.

Może w ten sposób chociaż troszeczkę przyczynię się do popularyzacji nowej strony internetowej klubu.  

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=7283

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.