Skarcony przez internautę zdecydowałem się na niniejszy wpis

Zanim jednak odniosę się do komentarza internauty o nicu go, zamieszczonym 15 października br. pod moim wpisem z 5 października 2019 r. pt. „Unia remisuje z Powiślakiem tracąc na swoim terenie kolejne punkty”, kilka zdań natury ogólniejszej.

Otóż na prowadzenie bloga zdecydowałem się tylko dlatego, że od czasu do czasu uważam, że w sprawach publicznych, a szczególnie tam gdzie zaangażowane są nasze, podatników pieniądze, warto się wypowiedzieć. I to nie pod jakimś tam nickiem, a pod własnym nazwiskiem i imieniem, bez względu na to jak to zostanie przyjęte.

No cóż każdy z nas jakieś ryzyko ponosi decydując się na obecność w sferze publicznej.

Mój blog nie jest działalnością komercyjną,. Nie jest też portalem informacyjnym, chociaż czasami z konieczności niektóre moje wpisy (nie artykuły, nie jestem dziennikarzem i takich ambicji nie mam) taki charakter mają.

Taką koniecznością w sytuacji kiedy jeszcze obecna strona internetowa klubu nie funkcjonowała lub nie była jeszcze znana hrubieszowskim kibicom było dostarczanie kibicom piłkarskim Unii informacji o jej starcie w IV lidze lubelskiej. Dlatego w menu mojego bloga pokazała się zakładka „IV liga lubelska” oraz moje wpisy.

Zakładka ta funkcjonuje do chwili obecnej i za jej pośrednictwem można dotrzeć do wszystkich najważniejszych informacji o czwartej lidze lubelskiej i naszej drużynie.

Warto jednak wiedzieć, że w przypadku bloga, to bloger decyduje czym w danym momencie chce się zajmować i co według niego zasługuje w danej chwili na uwagę i miejsce na blogu.

A odnosząc się do komentarza internaty, który napisał – cytuję dosłownie „Czy tylko jak Unia przegra lub ewentualnie straci punkty remisując będą „artykuły”? Bo widać jakąś dziwną satysfakcję u pana jak nie idzie Unii. Ale jak idzie to już ciężko znieść. Pomijam już absurdalne i niedorzeczne wnioski wyciągane po meczach, bo do tych już można się było przyzwyczaić z uwagi na znikomą wiedzę w tym zakresie. Tak z czystej uczciwości nawet dwa krótkie zdania, równoważniki zdań nawet – Unia wygrała w Łukowie. Szkoda”, odpowiem tak.

Wpisy na moim blogu będą do końca rundy jesiennej i to nie tylko po przegranych lub zremisowanych meczach. Skomentowanie meczy Unii i Kryształu z 11 kolejki „odpuściłem” i jestem tego świadom, nie z powodów o jakich w komentarzu, ale dlatego, że uczestniczyłem w przygotowaniu ważnego dla znacznej części mieszkańców miasta i powiatu projektu, który ukończyliśmy dzisiaj rano (piątek, 18.10). No cóż czasami są sprawy ważne i ważniejsze, i trzeba wybierać.

Na temat jakoby mojej satysfakcji z przegranych lub zremisowanych meczy Unii nie będę się wypowiadał. Autor komentarza ma prawo do takiej oceny mojej postawy i tyle. Przyjmuję ją na klatę.

Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że moje komentarze to zaledwie „bladziutka kalka” tego co można usłyszeć podczas meczów i w rozmowach z kibicami.

Co do mojej „znikomej wiedzy” o której pisze autor komentarza to powiem tak. Jeżeli ktoś chociaż troszkę mnie zna to wie doskonale, że nigdy nie chwaliłem się wiedzą z zakresu piłki nożnej, co nie pozbawiało mnie prawa oceny pracy trenerów czy działalności klubu. Jestem wolnym człowiekiem, żyję w wolnym kraju, m.in. także z moich podatków ta działalność jest opłacana, więc mam prawo.

Dobrze by było aby autor komentarza pamiętał o tym, że chociaż „znikomej wiedzy”, to ja z innymi sympatykami piłki  nożnej z Hrubieszowa wprowadziłem Unię do IV ligi w 1999 r. i w 2015 r. oraz zapobiegliśmy w 2011r. zsyłce Unii do A Klasy.

W mojej wieloletniej działalności w klubie, w tym także w zarządzie klubu nie zdarzyło się natomiast abym był autorem lub współautorem spadku Unii do niższej klasy rozgrywkowej.

Mimo wszystko dziękuję za komentarz, a wszystkim hrubieszowskim klubom sportowym życzę wszystkiego najlepszego.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=7498

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.