Zagłosuję na Magdalenę Zelent

Ulotka1_1Wiele osób pyta mnie na kogo zagłosuję do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych ?

Odpowiadam.

W wyborach do Sejmu RP zagłosuję na Panią Magdalenę Zelent z Dubienki. Kandydatkę nowej, bardzo interesującej formacji lewicowej, Partii Razem. Lista Nr 3 miejsce 1. Namawiam do zapoznania się z ich programem.

 

Dlaczego właśnie na nią? Otóż dlatego, że:

– jako jedyna spośród wszystkich kandydatek i kandydatów z mojego okręgu wyborczego (Chełm Nr 7) poprosiła o spotkanie ze mną, przyjechała z Dubienki do Hrubieszowa i osobiście poprosiła mnie o głos i poparcie,

– mieszka w Dubience, która związana jest historycznie z Ziemią Hrubieszowską,

– jest jedyną kandydatką lewicy w regionie hrubieszowskim (Dubienka jest nadal bliska hrubieszowianom),

– jest młodą, bardzo dobrze wykształconą osobą, aktualnie kończy doktorat na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego,

– aktywnie działa w organizacjach pozarządowych na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób uzależnionych m.in. w Nadbużańskim Stowarzyszeniu Miłośników Gminy Dubienka oraz w środowisku organizacji studenckich Gdańska, realizując m.in. warsztaty teatralne dla osób osadzonych w zakładzie karnym w Gdańsku.

Więcej na ten temat TUTAJ oraz na Twitterze TUTAJ

Sama o sobie Pani Zelent pisze tak:

„Urodziłam się w 1982 roku w Chełmie. Wychowałam się w Dubience nad Bugiem, gdzie chodziłam do szkoły podstawowej. Liceum ukończyłam w Puławach. Jestem magistrem filologii polskiej, a obecnie przygotowuję pracę doktorską. Od lat pracuję w organizacjach pozarządowych. W swojej rodzinnej gminie działam na rzecz dzieci i młodzieży. Politycznie zaangażowałam się dopiero wstępując do Razem; chcę skupić się na wyrównywaniu szans na dobrą edukację i dostępności do kultury na obszarach wiejskich”.

Jej hasło wyborcze to: „POLSKA POWIATOWA NIE JEST GORSZĄ POLSKĄ”.

W następnym wpisie o ważnych zmianach ustawowych dla organizacji pozarządowych tj. w ustawie o stowarzyszeniach oraz ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

 

  

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=785

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.