Adrian Zandberg – gwiazda wczorajszej debaty przedwyborczej ?

ZandbergW tym wpisie miało być o nowych przepisach regulujących działalność organizacji pozarządowych. Wczorajsza debata telewizyjna liderów ogólnopolskich komitetów wyborczych zdecydowała jednak, że zmieniłem kolejność. Nie sposób bowiem nie odnieść się do tego co wczorajsza debata pokazała.

 

Po pierwsze – w stosunku do debaty poniedziałkowej Pani Premier Ewy Kopacz (PO) z kandydatką  na Premiera Panią Beatą Szydło (PIS) była to debata w swoim przebiegu o wiele bardziej zbliżona do tego czego wyborcy od takiego wydarzenia oczekują.

Po drugie – we wczorajszej debacie kandydatki największych ugrupowań ( PO i PIS) wypadły mało interesująco, nie było w ich wypowiedziach żadnych nowości, powtórzyły po raz kolejny to co głoszą od miesięcy, w tym także na debacie przedwczorajszej.

Po trzecie – prawdziwą gwiazdą wczorajszej debaty co podkreśla większość komentatorów okazał się Adrian Zandberg, jeden z liderów Partii Razem, lider listy warszawskiej tego ugrupowania. To on moim zdaniem jako jeden z nielicznych liderów uczestniczących w debacie wiedział co i jak powiedzieć aby zwrócić uwagę na prawdziwe problemy Polaków i zainteresować tym widzów.

Po czwarte – w jednym ze swoich niedawnych wpisów „Nowacka – nowa jakość na polskiej scenie politycznej” napisałem, że Pani Barbara Nowacka zasługuje na liderowanie Zjednoczonej Lewicy i jest jej nadzieją. Po wczorajszej debacie mogę śmiało powiedzieć, że tak jak Pani Nowacka jest nadzieją Zjednoczonej Lewicy, tak Adrian Zandberg jest nadzieją polskiej lewicy. Szkoda, że ich drogi przynajmniej na dzisiaj rozeszły się.

Po piąte – gwarancję na odbudowę polskiej lewicy mogą dawać tylko tacy ludzie jak Nowacka i Zandberg oraz ludzie ich pokroju, nie obciążeni bagażem przeszłości oraz otwarci na nowe wezwania.

A kim jest Adrian Zandberg ? Sam o sobie, jako kandydacie na posła pisze: „Jestem członkiem zarządu krajowego partii Razem. Z wykształcenia jestem historykiem (doktorat poświęcony brytyjskiej i niemieckiej lewicy socjaldemokratycznej), z zawodu programistą i wykładowcą. Przed laty byłem członkiem Unii Pracy i przewodniczącym jej młodzieżówki. Współorganizowałem protesty przeciwko likwidacji bezpłatnych studiów i wysyłaniu polskich wojsk na wojnę w Iraku. Po zwasalizowaniu Unii Pracy przez SLD odszedłem z partii, wraz z innymi działaczami dawnej młodzieżówki UP tworząc Młodych Socjalistów (stowarzyszenie kształcące młodych działaczy niezależnej, demokratycznej lewicy). Później działałem m.in. w ruchu kooperatyw spożywczych i kampanii przeciwko korporacjom wyprowadzającym zyski do rajów podatkowych”.

Zdjęcie oraz treści o Adrianie Zandbergu pochodzą ze strony internetowej Partii Razem.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: http://suflerob.o11.pl/?p=804

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.