Kadencję radnego powiatu zainaugurowałem wczoraj aż dwoma sesjami rady powiatu

Tak jak informowałem we wcześniejszych wpisach wczoraj (10.08.2020 r.) odbyły się dwie sesje rady powiatu hrubieszowskiego – XXIII i XXIV. Obie nadzwyczajne, zwołane na wniosek różnych grup radnych. Na sesji pierwszej, która rozpoczęła się o godzinie 16-tej złożyłem ślubowanie radnego (okoliczności przejęcia tego mandatu opisywałem we wcześniejszych wpisach) oraz oświadczenie, które znajdzie się w zakładce menu „oświadczenia”.

Sesja druga rozpoczęła się o godzinie 17-tej, a zaproszenie na nią otrzymałem na kilkanaście minut przed jej rozpoczęciem. Jej efektem jest wybór na etatowego członka zarządu powiatu, radnego Andrzeja Barczuka (do wczoraj funkcję członka zarządu pełnił społecznie) oraz podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia powiatu hrubieszowskiego do realizacji projektu pn. „Kuźnia szans w Hrubieszowie w ramach RPO WL na lata 2014 – 2020.

Szczegóły porządków obrad obu sesji we wpisach TUTAJ  i TUTAJ

A tak na marginesie. Za wpis dotyczący sposobu zwołania sesji XXIV „oberwało mi się” na sesji XXIII od przewodniczącego rady, który uznał mój wpis za niewłaściwy i niestosowny.

No cóż Pan Przewodniczący ma prawo do oceny mojego postępowania, a ja mam prawo do oceny pana osoby jako radnego powiatu i przewodniczącego rady.

Obaj jesteśmy osobami publicznymi, a z faktu tego wynika, że prawo oceniania naszych zachowań i postępowań mają także wszyscy mieszkańcy naszego powiatu, i nie  tylko.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=14459

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.